Jan Kanyza: V hospodě se vyřeší všechno!

Kultovní sitcom z prostředí malé pražské hospůdky se vrátil na televizní obrazovky! Televize Nova připravila pro diváky reprízu neobyčejně veselých příhod štamgastů Menzela, Dvořáka, Potměšila, Kanyzy a dalších. Rázný hostinský v podání Petra Nárožného už začal čepovat pivo – každý čtvrtek od 20 hodin na Nově,vždy hned dva díly po sobě – a takto na natáčení populárního seriálu vzpomínají herci.


„První série se točila v roce 1996, druhá na jaře roku 1997. Když mi v produkci řekli, že to bude točit režisér Jaroslav Dudek, byl jsem rozhodnut. Navíc jsem zjistil, že další role budou hrát kolegové, se kterými si rozumím i lidsky, takže nebylo co řešit. A jestli mi nevadí bulvární námět? Proč bulvární, proboha? Naopak. Hospoda je prostředí našemu národu velmi blízké a typické. Tam se vyřeší všechno. Od vadného vodovodního potrubí přes politiku a sport až po záchranu lidstva,“ vzpomíná na natáčení Hospody Jan Kanyza.


„Přijal jsem nabídku pana režiséra Dudka, abych hrál v Hospodě, protože jsem byl na tento druh práce zvědav. Sitcomy tenkrát začínaly a mně se zdál obsah scénářů Hospody při své jednoduchosti pozitivní a humorný. Měl jsem za to, že začínající Nova musí pracovat s nízkým rozpočtem a bez velkých nároků. Myslím si, že po mnoha letech Hospoda vedle současných seriálů a sitcomů pořád slušně obstojí,“ říká zase Jiří Menzel.
Již zítra dopoledne přinese váš oblíbený portál TopVip.cz rozhovor s Jiřím Menzelem na téma Hospoda!

Foto: TV Nova