Hvězda světového basketu Jan Veselý: Většina hráčů peníze rozhází!

Moderátor Jan Kraus přivítal ve své televizní show hvězdu světového basketu Jana Veselého. „Máte velmi hvězdné období, ale teď to nabírá grády… Podíváme se na ukázky,“ navrhl moderátor a spolu si prohlédli záběry ze hry. „Proč se na tom koši houpáte?“ divil se moderátor při pohledu na záběry, kde se Jan zhoupl po úspěšném míči na koši. „To jsou ještě záběry, když jsem hrál v Srbsku. V Americe se dlouho na koši houpat nesmím. Tam je to přísnější,“ přiznal Jan Veselý.


A moderátora Krause zajímala slavná pusa mezi Janem Veselým a přítelkyní, kterou zachytila světová média po loňském draftu. „Na Američany to bylo moc,“ podotkl basketbalista. Probrali spolu, jak se Jan Veselý cítí v Americe. „V Americe jsem první sezonu. Američani nic neřeší, to je pro ně typické,“ popsal. Prozradil, že jeho boty mají velikost 50. „Chcete si je vyzkoušet?“ ptal se sportovec. „Ne. Ale napadlo mě, že bych si je někdy půjčil jako člun,“ odpověděl moderátor. Jana Krause dále zajímalo, co je pravdy na tom, že prý hráči mají školení, kam investovat peníze. „To školení se týká všech nováčků. Šestašedesát procent hráčů stejně skončí tak, že nemá peníze, protože je rozházejí,“ podotkl Veselý. A také přiznal, že basketbal hraje i jeho přítelkyně. „Už jste někdy mluvili o něčem jiném než o basketbalu?“ rýpnul si moderátor.


Zajímalo ho, co Jan Veselý říká cestování po Americe, když létá na zápasy. „Jako klub máme soukromé letadlo, které je uzpůsobené našim postavám,“ vysvětlil Jan Veselý. „Jaká je vaše slabina ve hře?“ chtěl vědět Kraus. „Střelba z dálky,“ přiznal Veselý a popsal triky, které někteří hráči používají. „Třeba jeden skáče přes hráče, nebo se o jednoho zapře, aby dal koš,“ popisoval Veselý. Moderátor se nakonec zajímal o to, jestli není problém pro Jana Veselého sehnat boty nebo kalhoty.


Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání: poradkyně v oblasti protokolu a etikety Eliška Hašková Coolidge, basketbalista Jan Veselý a historik Václav Fronk. Kde může udělat návštěvník Bílého domu botu? Kde nakupují oblečení basketbalisté? Bylo u nás před sto lety veselo? Premiéru dalšího dílu druhé série Show Jana Krause uvidíte v pátek 4. května ve 22.05 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima