Hlavní postavy seriálu Vraždy v kruhu

Nový televizní seriál České televize Vraždy v kruhu přinese dvanáct příběhů zla, které bude spojovat jeden detektiv. Nový dvanáctidílný seriál Vraždy v kruhu můžete sledovat od 5. ledna, vždy v pondělí ve 20 hodin na ČT1. A my vám již nyní prozradíme jeho hlavní postavy…


Major Marián Holina (Ivan Trojan)
Ani po dvaceti letech u policie nezcyničtěl. Má pedagogické schopnosti, kdysi chtěl být učitelem. Proto mu šéf přiděluje mladé parťáky, absolventy policejní akademie, aby se u něj doučili. Mariánovy metody jsou neortodoxní. Kombinuje nejmodernější forenzní nástroje s psychologií a instinkty. Čte Junga, zajímá se o vesmír, nebojí se zapojit do pátrání cokoli, co vede k cíli. Ani astrologii. Pokud jde o intuici, raději ji nezkoumá. Má strach, že kdyby začal skutečně pátrat, jakými cestami se ubírá a proč je tak spolehlivá, mohl by ji zaplašit. Jediné, co ví s jistotou, je, že se hlásí pod pupkem. Svírání v podbřišku ho vždy neomylně upozorní, že se něco bude dít. V soukromé a citové oblasti k němu osud zatím nebyl příliš milostivý, ale nevzal mu důvěru, že se to změní.

Podplukovník Zdeněk Karoch (Jiří Štrébl)
Vedoucí Oddělení pro vyšetřování vražd, je extrémně výkonný, má přirozenou autoritu a nebojí se samostatně rozhodovat. Toho byl Marián svědkem už při výkonu vojenské služby, kdy Karoch bez rozkazu odvezl do nemocnice vojína Gejzu Baloga, který si stěžoval na bolesti břicha a kterého podplukovník MUDr. Nosek (mužstvem přezdívaný kutnohorský kat) poslal na cvičák s ujištěním, že tam ty zaražené větry vyběhá. V nemocnici Balogovi diagnostikovali perforované střevo a musel být urychleně operován. Zdeňkovi tenkrát hrozila vojenská prokuratura, ale Nosek ve vlastním zájmu celou záležitost ututlal. Karoch měl vždycky formát. Lepšího šéfa si Marián nemůže přát.

Kapitán Rosťa Bor (Richard Krajčo)
Je po těžkém úrazu na vozíku, ale Karoch ho nechává pracovat v Mariánově týmu. V době před úrazem měl Rosťa mimomanželské aféry a jeho žena Sábina se sblížila s Mariánem. Chystala se Rosťu opustit, ale jeho úraz a následné postižení její rozhodnutí zvrátilo a všechny vztahy řádně zamotalo. Rosťa je týmový hráč a vynikající kriminalista, vyzná se v počítačích, a když už nemůže kvůli svému handicapu do terénu, rešeršuje a vytváří důležité zázemí pro práci kolegů.

Sábina Borová (Hana Vagnerová)
Sábina je psycholožka a používá při své práci i astrologii. Před lety dostala stipendium v Jungově institutu v Curychu, ale kvůli vztahu s Rosťou je odmítla. Vede astrologické kurzy, pracuje v rádiu, pomáhá Mariánovi při vytváření psychologických profilů a analýze motivací. Někdy ji jeho práce a práce Rosti vtáhne natolik, že se stane její součástí. Snaží se své citové potřeby a intimní vztahy podřídit tomu, co jí život servíruje. Sáa je moudrá, krásná a ryze ženská. Nese v sobě jakési tajemství, které v mužích vzbuzuje zvědavost a touhu sdílet je. Přestože se s Mariánem často baví o astrologii, nikdy mu neprozradí, jaký má sama horoskop.

Majorka Lída Šotolová (Simona Stašová)
Objeví se jen v několika dílech seriálu, přesto je pevnou součástí Oddělení pro vyšetřování vražd. Poprvé ji s Mariánem zastihneme v jednom týmu v knižní předehře Muž na dně. Marián na ni kdysi „ušil boudu”, což mu Šotolová nemůže zapomenout. Je paličatá, ale spolehlivá a velmi výkonná, čímž u svých mužských kolegů tak trochu vzbuzuje mindráky. Říká se, že když je z podezřelého co vytáhnout, Šotolová to z něj dostane. Navenek vyzařuje mužskou autoritu, ale někde v hlubších vodách se musí skrývat empatie a jemnější psychologie; s úspěchem totiž vede i výslechy žen.

Holinův tým doplňuje poručík Diviš Mrštík (Marek Němec), poručice Pavlína Fibichová (Adéla Petřeková) a podporučík Jarda Svoboda, zvaný pro svou výšku Jaroslav Veliký (Pavel Oubram).

Anotace jednotlivých dílů dvanáctidílného seriálu Vraždy v kruhu
Pohřbený rozvod
Pohřbený rozvod je prvním dílem seriálu Vraždy v kruhu scénáristky a spisovatelky Ivy Procházkové. Kriminalista major Holina vyšetřuje morbidní vraždu mladé ženy, podnikatelky Evelíny.

Kamarád v nouzi
Když se na vltavských vlnách houpe mrtvola kandidáta na senátora, nemusí za tím být jen politika.

Zlíbám tě, až se zabiješ
Jít za bílého dne po schodech od Vítkova může být nebezpečné. Udeřil znovu Silvestrovský vrah?

Vítěz nejde do finále
Dvě finalistky televizní soutěže Přes čáru už o hlasy diváků bojovat nebudou. Kdo je vyřadil?

Smrt nad zlato
Vánoce jsou štědré, ale ne pro každého. Krutou smrt v azylovém domě Sv. Barbory doprovází zpěv koled a vůně šafránu.

Duch zákona
Na hokejovém stadionu se nestřílí jen do branek. Měl trenér mládeže ke svým svěřencům opravdu »nenormální« vztah?

Ve jménu otce
V noční tramvaji se dobře spí i zabíjí. Měl vrah motiv, nebo si vraždou zprostředkoval adrenalinový zážitek?

Vražda s odpuštěním
Smrt policisty nese znaky msty. Spokojí se vrah s jednou obětí, nebo má spadeno i na Holinu?

Láska je černý kůň
Školní rok končí pro septimány tragicky. Všichni měli zavražděnou třídní učitelku rádi. Opravdu?

Mrtvý v síti
Vypít pár skleniček, lehkomyslně vylézt na střechu a spadnout vypadá jako nešťastná náhoda. Kdyby mrtvý nedržel v ruce vizitku vraha.

Budu v tvých vzpomínkách
Kdo se skrývá pod maskou nemilosrdného útočníka? Horoskop Sabiny odhalí jen část pravdy.

Na nejvyšší úrovni

Milostné dostaveníčko skončí smrtí. Svatováclavská noc zahalí stopy a ten, kdo se je snaží číst, musí zemřít.

Vraždy v kruhu
Hrají: Ivan Trojan, Richard Krajčo, Marek Němec, Hana Vagnerová, Jiří Štrébl, Martina Eliášová, Adéla Petřeková, Simona Stašová, Daniela Kolářová, Adéla Gondíková, Dana Batulková, Týna Průchová, Jaroslav Plesl, Zdena Hadrbolcová, Petra Bučková a další
Režie: Ivan Pokorný
Scénář: Iva Procházková
Dramaturgie: Janek Uhrín, Vladimír Kavčiak, Helena Slavíková
Hudba: Jiří Hájek
Zvuk: Miroslav Hřebejk
Kamera: Lukáš Hyksa
Střih: Miroslav Pergl
Architekt: David Voborský
Kostýmní výtvarnice: Zuzana Krejzková
Kreativní producent ČT: Jan Štern
Výkonný producent: Ilona Jirásková

Už zítra čtěte na vašem oblíbením portálu TopVIP.cz rozhovor se scenáristka Vražd v kruhu Ivou Procházkovou.

Foto: Česká televize