Farmář hledá ženu – Lámání chleba

Život na farmách se probudil do nového dne. Někde je už jasno, někde polojasno a někde mlha. Muži, a pětice farmářů není výjimkou, se jen neradi zaplétají do citových zmatků. Hravě si poradí s hřebcem či opravou stroje, ale před ženskými výčitkami a slzami zbaběle prchají. Za prací, do přírody s jinou, každý prostě podle své nátury. Ke krizi a možná i následné katarzi a happy endu spějí trojúhelníky na horách krkonošských i novohradských; na zbylých třech farmách ale zdaleka není rozhodnuto, jak uvidíte v pondělí 28. března ve 21.20 hodin v pořadu Farmář hledá ženu na Primě.


Vlasta Kadeřábek: Lenka a Tereza
Tereza vyčiní Vlastovi i Lence, že ji v noci nechali samotnou v domku pro hosty. Moc jí to ale není platné. Lenka se chová k Vlastovi majetnicky a žádné diskuse nepřipouští – spát bude, kde chce a s kým chce. Vlasta nechce konflikty, a nechá proto na ženách, jak si to mezi sebou vyřeší. Tereza si připadá jako křen, zklamaná chováním obou. Nasbírá houby, podojí kozy a co dál? Vzdá to, odjede do Ostravy a nechá hrdličky samotné?

Petr Hájek: Johana a Adriana
Adriana se chopila údržby Petrovy domácnosti, která už přímo žebrala o ženskou ruku. Johana doufá, že ji s Petrem opětovně sblíží romantická projížďka na koních, a mění taktiku. Po návratu taky přiloží ruku k dílu, už žádné výčitky a nářky, zkusí to znovu a jinak. Její šišlání na koně a změněný postoj rozladí Petra, který má v hlavě zmatek a už ničemu nerozumí. Raději vezme Adrianu na houby a vyzná jí lásku. A nechá na ní, ať se s radikálně změněnou situací svěří soupeřce, která si až doteď věřila. Rozdýchá to Johana a bude o Petra bojovat dál? Nebo Pohorskou Ves znechuceně opustí?

Petr Bušák: Jana a Gábina
Obě děvčata nejprve nakrmí králíky, pak ale musejí asistovat při jejich popravě. Pro Gábinu běžná věc, Jana je ale vegetariánka. Petr děvčatům ukáže své druhé hospodářství a seznámí je s otcem, kterého se ptá na názor. Jana je nadšená, tady by mohla vybudovat domov podle svého, i když na polorozbořeném statku čeká fůra práce. To Petr by klidně zůstal v péči maminky, sester i budoucí ženy v hotovém domově. Co mu ale dělá největší vrásky? Proč vystaví Janu volbě? Systematik Petr se ještě nerozhodl, už ale plete koš pro tu, kterou pošle z Roztok domů.

Patrik Čangel: Lenka a Lída
Lenka vaří na oběd polévku a rizoto, Lída pomáhá ve sklárně. Zítra si to prohodí. Patrikova rodina by mu přála a doporučila Lenku. Jenže on jako by byl od vší té práce za ta léta vnitřně vyhořelý. Přitom obě ženy mají o Patrika evidentní zájem. Opatrnější Lenku mrzí, že se jasně nepřiklání na její stranu, což ji citově limituje. Je Patrik váhavý střelec, nebo mezi ním a žádným z děvčat prostě nezafungovala chemie?

Břéťa Sucharda: Lenka a Oldřiška
Na Vysočině vezme hostitel obě ženy na hipoterapii, kterou dělá pro handicapované děti. Je překvapen a nadšen z profesionálního přístupu obou favoritek, vybral si správně. Dětská sestra a terapeutka jsou mezi dětmi, které potřebují mimořádnou péči, jako doma. Ženy nadšení sdílejí, na lekci si všímají Břéťovy erudice, předvídavosti, síly i citu. Uvědomují si, že něco takového by každý muž nedělal a nezvládal. Je to jen začátek hezkého přátelství, nebo se ze vzájemných sympatií konečně zrodí mezi Břéťou a Oldřiškou, či Lenkou něco víc?

Foto: TV Prima