Expozitura ukáže jaké nástrahy na internetu hrozící dětem!

Již tuto středu, 28. září 2011, ve 20 hodin odvysílá televize Nova čtvrtou epizodu původního českého krimi seriálu Expozitura. Díl nazvaný Sedmý den upozorňuje na nebezpečný obsah internetu, ke kterému mají volný přístup i nezletilé děti.


Seriál Expozitura pokračuje! Televize Nova odvysílá další díl detektivního příběhu, inspirovaného kauzou tzv. Berdychova gangu. Čtvrtou epizodu s názvem Sedmý den, kterou uvidí diváci ve středu 28. září 2011, ve 20 hodin, upozorňuje na nástrahy internetu, hrozící dětem.
Dvojice vyšetřovatelů Tereza Hodačová (Hana Vagnerová) a Dan Chládek (Robert Jašków) dostanou na starost případ videa na internetu, které zachycuje mučení a usmrcení neznámé dívky. Přenos není on-line a Tereza zpočátku přesvědčuje ostatní, že jde jen o kašírované záběry. Situace se ale změní, když dívku najdou opravdu mrtvou a na internetu se objeví video s novou obětí, bývalou prostitutkou Klárou (Barbora Obozněnko).


Televize Nova si uvědomuje vážnost nebezpečných nástrah internetu, hrozících dětem, a proto navázala spolupráci s projektem Bezpečnýinternet.cz. „Podle průzkumů se s nějakou internetovou hrozbou setká každý rok čtvrtina Čechů. Internetový portál Bezpecnyinternet.cz vznikl s cílem upozornit na existující rizika a vysvětlit způsoby, jak se účinně bránit,“ vysvětluje Markéta Kuklová, tisková mluvčí společnosti Microsoft, která projekt se společnostmi Seznam.cz a Česká spořitelna spustila.
Na portálu Bezpečnýinternet.cz najdou užitečné informace jak začátečníci, tak i pokročilejší uživatelé. Pro rodiče a děti je připraven zvláštní oddíl, zaměřený na prevenci proti kyberšikaně a dalším druhům obtěžování po internetu. Děti se mohou zábavnou formou v podobě komiksových příběhů seznámit se základními pravidly používání internetu.

Foto: TV Nova