Ema B. z originálního cyklu Nesmrtelní

Drama vdané ženy, ztracené ve víru vášní a citových i peněžních investic. Cyklus Nesmrtelní pokračuje v úterý 9. srpna na Jedničce od 21.05 hodin premiérou slovenského filmu Ema B. na motivy románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová. Česká televize vysílá premiérový filmový projekt Nesmrtelní. Cyklus deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky, uvádí Jednička každé úterý po 21 hodině.


Úterní večer 9. srpna 2011 nabídne na ČT1 od 21:05 snímek Ema B. (ve slovenském znění), drama vdané ženy, ztracené ve víru vášní a citových i peněžních investic. Ema Boryová právě přišla o své nenarozené dítě a manželova přehnaná starostlivost jí vůbec nedělá dobře. Městečko, kam se přestěhovali do nového domu, absence opravdových přátel, pocit zbytečnosti a chladnoucí vztah k manželovi Emu pouze utvrzují ve snaze uniknout dosavadnímu způsobu života. Žena začne sebe samu hledat nejen ve vztazích k jiným mužům, ale také v podivných finančních investicích…
Námět k realistickému románu Paní Bovaryová, jenž nahlíží na manželství bez lásky a končí sebevraždou nešťastné ženy, našel francouzský spisovatel Gustav Flaubert (1821–1880) v novinách. Postava paní Bovaryové se stala novým typem literární hrdinky, díky které vznikl termín bovarismus, označující útěk z reálného světa do světa iluzí. Film Ema B. natočil režisér Laco Halama na motivy románu Gustava Flauberta Paní Bovaryová.


Hrají: Alena Ďuránová (Ema Boryová), Vladimír Kobielsky (Karel Bory), Marko Igonda (Rudolf Zachar), Marcel Ochránek (Ivan Lendvaj), Michal Jánoš (Leo), Olga Belešová (Gita Homérová), Laco Kerata (Milan Homér) a další.


Scénář: Richard Pupala.
Kamera: Jaroslav Zeman.

Foto: Česká televize