Druhý dech – 8. epizoda: Osmistá první kráva

Třináctidílný československý retro seriál Druhý dech, který natočil režisér Hynek Bočan na konci 80. let minulého století, vás zavede do zemědělského prostředí v Československu v dobách hluboké totality. Hlavními postavami nejsou akční hrdinové, ale pracovníci vesnického teletníku, na něž upírá pozornost celý okres. Populární seriál Druhý dech vysílá nově každý sobotní podvečer televize Nova. Osmý díl nazvaný Osmistá první kráva odvysílá Nova v sobotu 25 února 2012 v 18 hodin.


Jiřího Vydru vyhledá jeho bývalá žena Zdena. Ví o něm, že se rozešel s Kateřinou a že není spokojen s prací v kravíně. Ráda by ho přetáhla do výzkumného ústavu v Praze a nakonec i k sobě, protože ani ona v novém manželství není šťastná. Jenže plán se nezdaří. Cesta do Prahy jen utvrdí Jiřího v tom, že bez Kateřiny nemůže žít. Na rozdíl od Vydry Karel Vícha už všechno vzdal, i kariéru vedoucího pracovníka, a je za to tvrdě kritizován. Jiřina Kloučková nastupuje do kravína, ale vlastní chamtivostí proti sobě poštve všechny ženské, žádná s ní nechce pracovat.

Druhý dech
Josef Abrhám v televizním seriálu o jednom vesnickém veterináři (1988). Dále hrají: V. Kratina, N. Konvalinková, D. Bartůňková, K. Fialová, I. Chýlková, F. Řehák, J. Bohdalová, M. Štibich, M. Vašut, V. Žilková, S. Zázvorková a další. Scénář I. Pelant. Kamera I. Šlapeta. Režie H. Bočan.

Foto: TV Nova