Děsivá nehoda Romana Zacha

Litujete Valerii a nechápete, kde bere tu nekonečnou trpělivost s Hynkem? Nebojte, trpělivost jí právě došla. Uvidíte to dnes, ve středu 4. června, ve 275. dílu Cest domů na Primě.


Hynkovy (Roman Zach) nevěry Valerie (Lenka Vlasáková) dlouho tolerovala. Včetně románku s Klárou (Markéta Frösslová). Když se ale dozvěděla, že Klára si vymyslela těhotenství a že Hynek celou situaci cynicky zlehčuje, nastal u ní zkrat. Srazí Hynka autem.


V Cestách domů už mohli diváci vidět spoustu dramatických scén, které koordinovali, nebo u nich herce zaskakovali kaskadéři, natáčení této patřilo k těm náročnějším. „Každá taková scéna vypadá jinak, když je napsaná na papíře, a jinak, když se začne realizovat. Natočit obraz, jak auto porazí člověka tak, aby to bylo vidět a aby divák uvěřil, že se ten člověk opravdu zranil, navíc přesně tak, jak pak dále v příběhu prezentujeme, není úplně lehký úkol. To, že se nakonec podařil, je souhra celé řady okolností, z nichž šikovnost těch, kteří tu scénu na place vymýšlejí, je rozhodující,“ řekl režisér Jiří Adamec.


Kaskadéři u této scény nejen působili jako odborní poradci, ale místo herců ji také natáčeli. „Za Lenku Vlasákovou jsem auto řídil já, protože jsem s kolegou, který dělal dubla Romanu Zachovi, sehraný. Při této technicky poměrně náročné scéně bylo totiž potřeba dát pozor na to, aby se kolega, kterého autem srazím, nedostal pod auto, ale dopadl na přední sklo, které nárazem rozbije, a teprve pak spadl na zem. Tento obraz se musel pečlivě nazkoušet – zkoordinovat rychlost auta s chůzí kolegy a doladit postavení kamer. Scéna hlavně musela vyjít na první pokus, nejsme americký film, neměli jsme k dispozici druhé auto. Naštěstí ale všechno klaplo a výsledek, který vypadá velmi věrohodně, mohou posoudit diváci seriálu,“ řekl Jiří Kuba, vedoucí agentury kaskadérů Ipon, která s Cestami domů pravidelně spolupracuje.

Foto: TV Prima