ČT začala natáčet s Dejvickým divadlem seriál Čtvrtá hvězda

Ve studiu s číslem čtyři na Kavčích horách dnes padla první klapka nového komediálního seriálu Čtvrtá hvězda. Dvanáctidílný cyklus vzniká v Tvůrčí producentské skupině Jana Šterna. Pod režijní taktovkou Jana Prušinovského a Miroslava Krobota si v seriálu zahraje kompletní ansámbl Dejvického divadla.


Příběh Čtvrté hvězdy pojednává o snaze vedení jednoho pražského hotelu získat pro svůj hotel vysněnou čtvrtou hvězdu, a tím si i přivlastnit noblesnější a pochopitelně i solventnější klientelu. Cestu ke hvězdě však narušují střety osobních zájmů a mnohdy až bizarně spletité vztahy všech zainteresovaných zaměstnanců. „Hotel na kraji Prahy. Tři patra, tři hvězdičky. Manažerka chce čtvrtou. Mají na to rok. Zvládnou to, když jsou všichni úplně blbí?“ naznačuje dějovou linii seriálu režisér Jan Prušinovský. Režijně-scénáristický tandem Jana Prušinovského a Miroslava Krobota doplňuje scénárista Petr Kolečko a dramaturg Petr Jarchovský.

Rozhodnutí natáčet seriál ve spolupráci s Dejvickým divadlem komentuje ředitel programu České televize Milan Fridrich: „Pokud měla Česká televize deficit na poli původní tvorby, byl to žánr sitcomu, zábavy, humoru a komedie. Právě tady vyhledává silné autorské náměty. Jeden takový našla v komediálním seriálu Čtvrtá hvězda. Jde o pokus vytvořit v České televizi nový žánr vlastní seriálové tvorby, který se zapíše výraznou originalitou a silným tvůrčím rukopisem. V propojení autorského stylu Dejvického divadla a tvůrčí producentské skupiny České televize vidím příležitost vzniku svérázného a výrazného seriálu, který by mohl českého diváka oslovit podobně jako britského Červeny trpaslík nebo Jistě pane ministře.“
Komediální seriál Čtvrtá hvězda nebude v České televizi poslední svého druhu. Žánr komedie a sitcomu v původním dramatickém provedení Česká televize podporuje také v jiných projektech.
„Natáčení čtvrté hvězdy by mělo skončit na konci června. Točit budeme převážně ve studiu na Kavčích Horách, ale občas zavítáme také do exteriéru,“ přibližuje výkonný producent Ondřej Zima ze společnosti Offside Men, která Čtvrtou hvězdu ve spolupráci s Českou televizí realizuje.

Příběh Čtvrté hvězdy
Čtvrtá hvězda vypráví příběh mladého Štěpána (Václav Neužil), který získal místo jako druhý noční recepční v tříhvězdičkovém hotelu Meteor na periferii Prahy. Štěpána zajímá Pavlínka (Martha Issová), která zde pracuje jako denní recepční. Pavlínku ovšem nezajímá Štěpán, ale agresivní hotelový údržbář David (David Novotný), který se snaží uniknout vyčerpávajícímu erotickému zájmu své nadřízené, hotelové manažerky Terezy (Lenka Krobotová). Ta se kromě Davida snaží získat čtvrtou hvězdu, jež by zvýšila prestiž a úroveň hotelu. Její snahy ovšem naráží na sobectví, pohodlnost, lenost a zištnost podřízených. Vysněná čtvrtá hvězda ze všech zaměstnanců hotelu zajímá nejméně bývalého manžela Terezy a ředitele hotelu Teodora (Hynek Čermák). Jeho jediným zájmem je zdokonalit se v hraní čínské hry mahjong. Terezino úsilí maří osobní zájmy i dalších podřízených: ambiciózní a záludný kuchař Smutný (Jaroslav Plesl) dychtí po místu šéfkuchaře, melancholický šéfkuchař Tichý (Miroslav Krobot) bojuje s trvalými následky po úrazu, denní recepční František (Ivan Trojan) kšeftuje s podsvětím a paktuje se s nebezpečným zločincem Majorem (Pavel Šimčík), hotelová prostitutka Libuška (Klára Melíšková) trénuje oddíl mladších dorostenců lakrosu, hotelový taxikář Jindra (Marek Taclík) je asi gay se silným mateřským pudem a barmanka Jiřina (Simona Babčáková) má manko.

Foto: Česká televize