Co nás čeká v další sezóně Ulice? My to víme!

Nejsledovanější denní seriál Ulice nás každý všední den v 18.30 hodin na Nově vítá mottem: „Možná je to vaše Ulice. Možná jste to vy.“ Co nás čeká v další sezóně Ulice? Na začátku nového roku se opět setkáme se starými známými, ale přibudou i nové postavy.


Objeví se rodiče Vojty Kalicha, a jak se zdá, jejich vztah k synovi a především k jeho partnerce Tereze nebude jednoduchý. I když obě strany chtějí totéž, aby se Vojta uzdravil a cítil se po všech stránkách dobře, cesty, které k tomu mohou vést, vidí každý trochu někde jinde. Vojta stále bojuje se svým zraněním a jeho následky a je to opravdu těžký boj. Všichni kamarádi ze studentského bytu se s tím musí nějak vyrovnat, a to každý po svém.

Matěj, Thea, Štěpán, Tereza a Vojta
Matěj nepřestává hledat svoji vysněnou dívku a bude ještě nějakou chvíli trvat, než se mu v tomto směru blýskne na lepší časy. Thea se Štěpánem začínají řešit problémy o něco dospělejší, než na jaké jsme ve studentském bytě zvyklí, a Tereziným hlavním zájmem byl a zůstává její kluk Vojta.

Anička, Pavel, Bedřich a děti
Bedřich Liška po opravdu těžkých Vánocích sbírá odvah , aby se Aničce vyznal ze svých citů. Nakolik je na to vhodná doba – Anička má přítele, překonala zklamání, které jí Bedřich připravil, a i děti už si zvykly, že život prostě jde trochu jinak než dřív – to uvidíme. Navíc Pavel začíná uvažovat, že by svůj vztah s A ničkou posunul trochu dál, než jsou schůzky a tu a tam společný víkend. Bedřich to rozhodně nebude mít lehké. Taky Františka čekají starosti, problémy ve škole, do nichž se dostane tak trochu náhodou.

Libuška a Eliáš
Libuška Nekonečná zažívá se svým vysněným Eliášem těžké časy. Někdy je těžké odhadnout, co je ještě v pořádku a co už ne. A ještě těžší bývá s tím něco udělat. Zvládne to?

Hejlovi
Miriam Hejlovou čeká a si nejtěžší b itva v jejím životě. Následující měsíce pro ni nebudou vůbec jednoduché. Ale zároveň prožije i období, kdy si vychutná rodinný život, syna, jeho ženu a v neposlední řadě malou, roztomilou vnučku. Jarda s Lenkou žijí už dost dlouho v manželství na dálku – Lenka s Mirinkou v Mnichově a Jarda v Praze. I přes časté návštěvy přináší vzdálenost problémy.

Seidlovi a Pešek
Libor Seidl s Martou stále pracují na záchraně svého manželství. Po krásně prožitých společných Vánocích to vypadá, že se vše v dobré obrací. Oba jsou plni naděje a nového odhodlání to dokázat. I na Mikiho se usmívá štěstí. Větší sblížení s milou a citlivou Míšou je nadosah. Do rodiny patří i babička Amálie. Nekonvenční žena, vybavená nejen esoterickými znalostmi, ale především obrovskou dávkou empatie a zdravého rozumu. A k tomu mají Vlastimila Peška, který sice trošku bručí, ale má zlaté srdce a pro každého radu a pomocnou ruku. A jsou to právě oni, kdo dokáže podržet kohokoliv z rodiny, kdo to právě potřebuje.

Lumír, Pavla a Světlana
Lumír Nykl se i nadále smaží mezi více ohni najednou. Maminka se těší na vnoučátko tak urputně, že tím dělá Lumírovi ze života peklo, stále nedořešil své manželství se Světlanou a není asi novinkou, že jeho nová partnerka Pavla si jako hlavní přání a cíl vytýčila, že se stane novou paní Nyklovou. Když se k tomu přidají starosti na radnici, které Lumír zvládá jen s pomocí Denisy Mastné a Pavla Millera, je jasné, že Lumíra Nykla, starostu, manžela, syna a partnera, čekají horké chvilky. No, snad mu jeho nový vztah s Pavlou vydrží a přinese štěstí.

Ingrid a Vasil
Ingrid s V asilem se snaží žít tzv. normální život a minimálně pro Vasila, zvyklého na naprostou svobodu jednání a rozhodování, je to těžké. Zvlášť když se na scéně objevuje osoba z jeho minulosti – Vlček – a s ním i lákadla dřívější nezávislosti mimo meze zákona. Ingrid s V asilem se stále milují, ale překoná láska tolik problémů? Může se Vasil doopravdy ještě změnit, nebo se bude jen pokoušet být někým jiným, než je?

Simona, Markéta a Jiří
Zajímavé jistě bude i další soužití dobrosrdečné Simony s divokou Markétou. Tahle holka to v životě neměla lehké, a tak jsou její postupy při řešení různých životních situací poněkud netradiční. Je to ale v jádru hodná holka, alespoň Simona je o tom skálopevně přesvědčená, a tak je jistá naděje, že se Markéta časem sžije i s konzervativním Jiřím Kreuzerem a najde své místo nejen v ulici, ale hlavně v životě.

 

Nové postavy v Ulici


Rodiče Vojty Kalicha
Oba Vojtovi rodiče cítí nepřátelství k Tereze, viní ji z toho, že ona a ta její »partička« mají na Vojtu špatný vliv. Jako Vojtovu partnerku ji vůbec neuznávají, nedávají jejich vztahu žádnou budoucnost.

Jiří Bábek alias Ladislav Kalich
Mluví úsporně, přímočaře až neomaleně, jen ve větách oznamovacích a rozkazovacích. Je z těch otců a manželů, kteří se samozřejmě považují za hlavu rodiny, za autoritu, které se nikdy v ničem neodporuje. V mládí amatérsky sportoval a velké sportovní naděje a vlastně své neuskutečněné ambice vkládal do jediného syna Vojty, který odmalička dobře lyžoval. Velmi lpěl na jeho kariéře závodního lyžaře a nemohl se smířit s tím, že Vojta se po úrazu kolena už k vrcholovému sportu nevrátí. Vojtovo zranění páteře je pro něj definitivním zklamáním, které stěží potlačuje.

Jitka Sedláčková alias Miluše Kalichová
Trochu povrchní, rozhodně nikterak chytrá osoba. Považuje za důležité, jak věci vypadají. Pracovala vždy na půl úvazku, jejím hlavním úkolem byla péče o rodinu. Věnovat se dítěti a stát upravená po boku svého muže. Syna vedla, vychovávala podle otcových představ. Vojtovi dodnes říká Vojtíšku. Vychází z předpokladu, že mu žádná žena nemůže poskytnout víc lásky a lepší péči než ona. Vojta si s ní ovšem těžko může vytvořit důvěrný vztah, protože vždy uzavírá pakt s „Ládinem”, jak nazývá svého manžela.

 

Nejlepší kamarádky
Spolužačky ze střední, kde jako jediné ve třídě poslouchaly punk. Mají společný nemilosrdný ironický humor.

Vanda Chaloupková alias Kristýna Haklová
Pohledná, vždy elegantní, dostává nabídky pracovat jako modelka, ale je na to příliš chytrá, nemíní se stát otrokyní vlastní postavy. Studuje vysokou školu ekonomickou, živí se jako finanční poradkyně. Cílevědomá, pragmatická, chce vydělávat peníze, aby mohla být nezávislá. Je zvyklá mít přítele a vydržet s ním dlouho – na střední to byl jeden, teď na ekonomce ho nahradil jiný. Je s ním ráda, ale s Bětkou se má navíc o čem bavit.

Míša Doubravová alias Alžběta Klimešová
Na první pohled obvyklá nejlepší kamarádka. Není tak pěkná jako Kristýna, ale nic si z toho nedělá. Po maturitě začala pracovat u rodičů v malé firmě se sportovním vybavením. Prodává v jejich obchodě, a protože je jedináček, táta doufá, že ho časem povede místo něj. Ráda cestuje, hledá letenky za málo peněz, a když je nesežene, klidně jede stopem. Hodná a vtipná. Dřív nosila dredy a hrála v kapele na baskytaru. Má ideály, které skrývá pod slupkou drsňačky, ovšem rozhodně není naivní. Kluků moc neměla, protože žádný nestačil jejímu tempu.

Rodiče Marty Seidlové
Martini rodiče jsou havlíčkobrodskými usedlíky. Marta je jejich jediné dítě, milovaná povedená dcera. Libor jim Martu »ukradl«, mají dojem, že jim Amálie krade i Mikiho, ale jsou chytří a nedávají to okázale najevo. Miki je jejich první dítě, a navíc kluk, takže ho berou jako pokračovatele rodu.

Jan Vlasák alias Přemysl Kohák
Pochází z takzvané vážené rodiny, jeho otec byl místní lékař. Otec, velký vlastenec, mu záměrně dal tohle jméno. V době protektorátu by samozřejmě musel nosit žlutou hvězdu (nebyl ale »čistokrevný« Žid ani praktikující a považoval se vždy za Čecha). Složitými cestami se rodině podařilo na poslední chvíli utéct až do Ameriky, odkud se po válce všichni vrátili. Pro Přemysla je Liborův „skutek“ nepřijatelný, protože odporuje morálním zásadám. Neuznává v tomhle směru omluvy, je to zkrátka selhání.

Lenka Termerová alias Blanka Koháková
Odmalička toužila studovat. Rodiče byli obyčejní malí živnostníci a otec by ji raději poslal na měšťanku. Maminka se ale přimluvila a Blanka vystudovala gymnázium a potom také filozofickou fakultu, češtinu. Tatínek se jí sice posmíval, že bude »slečna učitelka« neboli stará panna, ale Blanka se právě na fakultě seznámila s Přemyslem. Za svoji rodinu se vždycky styděla a k Přemyslově vzhlížela. Brali se po promoci, ale na dítě si »počkali« – Marta se narodila, když bylo Přemyslovi 30 let a Blance 28.

Šest let v Ulici


Vlastimil Pešek
Znáte mě. Jsem trochu bručoun. Ale bývalo to daleko horší. Pak jsem potkal Miriam a ta změnila nejen mě, ale i celý můj život. Sice nám to nevyšlo, ale i tak jsem jí vděčný. A navíc… Mám přece Amálii, a to je skvělá ženská!

Miriam Hejlová
Ani by nešlo vypočítat, co všechno jsem tu prožila. Z kyselé profesorky je docela fajn ženská, nemyslíte? Vlasta vám určitě bude tvrdit, jak jsem mu změnila život, ale pravdou je, že jsme si ho změnili vzájemně. Je to ten nejlepší přítel, jakého bych mohla mít. A Cyril? To je prostě Cyril. Můj muž, moje životní láska, moje bolest, otec mého syna.

Lumír Nykl
Žiju tady odjakživa. Všechny znám a všichni znají mě. Koneckonců, jsem starosta, ne Máma má naštěstí dost práce v naší pekárně, ale i tak se mi stihne montovat do života. Se Světlanou… no, s tou jsem to nezvládl. Je to prostě třída…, ale s Pavlou nám to bude klapat a máma se konečně dočká vnoučátka a snad mi dá konečně pokoj.

 

Jitka Farská
Prožila jsem toho v Ulici hodně a nebyly to vždycky dobré časy. Ale to asi k životu patří. Teď je všechno tak, jak to má být. Z Oldy je věrný manžel, všechny krize jsme překonali, holky už stojí na vlastních nohách a my jsme s Oldou sami. Jako zamlada. A je to fajn.

Matěj Jordán
Dostávám od života docela kapky, ale musím přiznat, že si za ledacos můžu sám. To bylo docela zlý, když se naši rozváděli, ale nakonec jsme k sobě zase všichni našli cestu a myslím, že jsme v pohodě. Maturu jsem sice dal až na podruhý, ale měl jsem svý důvody a taky je to zkušenost. Po roce ve skladu jsem konečně student, stejně jako moje vždy vzorná sestřička. Teď by to ještě chtělo najít tu pravou.

 

Tereza Jordánová
Hm, docela jsme za ty roky vyrostli. Já už toho pravého našla, jenomže pak jsem to dost podělala. Takový úlet. Jak je vidět, zas tak děsně vzorná nejsem. A Vojta? Není na tom teď moc dobře, ale jsme zase spolu a já udělám všechno pro to, aby se dal do pořádku. Chtěla bych mu všechno vynahradit.

Ingrid Ševčenko
Moje osudy trochu připomínají nějaký napínavý román, ale co, je to zajímavý život. Ušla jsem pořádný kus cesty, dost se změnila a taky jsem musela hodně obětovat, abych se dostala tam, kde jsem teď. Hlavně, že se mi vrátil můj manžel Vasil. Není to s ním sice snadné, ale to se mnou vlastně taky ne.

Tvůrčí tým
Producent: Michal Reitler
Výkonný producent: Monika Hasmanová
Dramaturg: Iva Bergrová
Šéfautor: Tomáš Baldýnský
Šéfrežisér: Stano Sládeček
Autoři dějových linek: Matěj Podzimek, Tomáš Holeček, Kristýna Dufková, Petra Soukupová, Bruno Hájek, Lenka Szantó, Petra Ušelová
Dramaturg linek: Kateřina Šavlíková
Dramaturg textů: Petra Soukupová, Hana Wlodarczyková
Scénosledy: Vladimír Cihelka
Dialogy: Petr Kulísek, David Smoljak, Ondřej Sysel, Martin Šafránek, Martina Komárková, Michal Jakl, Petra Ušelová, Naďa Reviláková, Tomáš Jarkovský
Režiséři: Dušan Klein, Juraj Deák, Patrik Hartl, Marian Kleis, Magda Pivoňková, Boro Radojčič, Stano Sládeček, Otakar Kosek, Dan Wlodarczyk
Hlavní kameraman: Martin Kubala, Ivo Popek, František Procházka, Paľo Husenica, Miro Gábor, Asen Šopov
Architekt: Jan Vlasák, Václav Novák, Kateřina Koutská
Hudba: Petr Malásek

Foto: TV Nova