Cesty domů: 90. díl – Vloupání

S Martinou Neumannovou to vůbec nevypadá dobře. Její zdravotní stav si žádá operaci, ale její srdce by ji nevydrželo. Co si s ní lékaři počnou? A jaký slib si Martina vynutí na svém bratrovi Jakubovi Venclovi? Hamzík přitvrdil. Chce nahnat Bernátovým – a hlavně Honzovi strach, proto najme chlapa, který se vloupe do vily. Překvapí ho ale Vendy. Co se v domě stane? Tereza s mámou napjatě čekají na výsledky vyšetření. Kdyby mámě diagnostikovali rakovinu, Tereza se o ni postará. I o Filipa, aby z něj vyrostl slušný člověk. Jakou zprávu dostane Sluková od lékaře?


S Martinou Neumannovou to vůbec nevypadá dobře. Její zdravotní stav si žádá operaci, ale její srdce by ji nevydrželo. Lékaři nevědí co si počít. Kači u ní tráví každou volnou chvilku. Kéž by jí tak mohla pomoct jinak než tím, že si s ní bude jen povídat. Martině strašně moc dluží. Martina se navenek tváří statečně, ale moc dobře si uvědomuje, jak vážný je její zdravotní stav. Jaký slib si vynutí na svém bratrovi Jakubovi Venclovi? A pokud se lékaři přece jen rozhodnou riskovat a Martinu operovat, kdo půjde na sál?
Vendy překvapila ve vile zloděje. Chlap nic neukradl, jen udělal nepořádek, aby celé rodině nahnal strach. Vendy ale setkání odnesla velkou boulí na hlavě. Když se s ním prala, stačila si ho pořádně prohlédnout, takže pro ni není problém ho na policii identifikovat podle fotky. Kriminálka ho přivede k výslechu. Když se dostaví taky obávaný právník Pitbul, je definitivně jasné, kdo si fingované vloupání u Bernátů objednal. Roman přitvrdil. Chce nahnat Bernátovým strach. Kam až bude ochotný zajít ve své touze zlikvidovat Honzu? A jaký pozdrav od něj ještě Honza najde?


Roman je vzteky bez sebe. Chlap, kterého najal na fingované vloupání k Bernátovým, se nechal chytit jako začátečník. A Roman to teď musí řešit. Přitom má důležitější starosti. Karolína se chce s Nikolou odstěhovat. Seká dobrotu, má práci, pronajala si garsonku. Roman nevěřil, že to dokáže. Pro něj bylo výhodnější, když na něm byla závislá. Karolínina samostatnost se mu proto moc nelíbí. Nikolu mu sice na pár hodin půjčí, ale je na něj protivná. Chce začít nový život, ale jasně dá najevo, že bez Romana. A Roman není zvyklý na to, že pravidla hry určuje druhá strana. Bude ochotný se s tím smířit?
Rudolf se před rodinou tváří jako válečník. Hamzík jim strach nenažene, nebudou před ním utíkat. Oni drží při sobě a mají jeden druhého, v tom je jejich síla. On proti nim stojí sám. Rudolfovi mnohem víc než Hamzík totiž dělá starost Ríša. Chtěl by Kači zachránit kamarádku. Ale kdyby ji operoval, Martina by mu na sále mohla umřít. A další mrtvý pacient, to by Ríšovo křehké lékařské sebevědomí definitivně rozbilo. Něco takového Rudolf nemůže dopustit, musí něco vymyslet. Nabídne se mu nějaké řešení?


Svou budoucnost zvažuje i Tereza. Pokud mámě lékaři opravdu diagnostikují rakovinu, ona se o ni postará. A postará se i o Filipa. S tátou ho nenechá, umí si představit, kde by její malý bráška kvůli jeho výchově skončil. Pro mámu i pro Filipa by bylo lepší, kdyby se od něj odstěhovali. Nejdřív jsou ale důležité výsledky lékařského vyšetření. Sluková se pro ně bojí jít sama, poprosí Terezu, ať jde s ní. Jaká zpráva na Slukovou u lékaře čeká? Sledujte devadesátý díl seriálu Cesty domů ve středu 7. prosince ve 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima