Cesty domů: 84. díl – Zkušební provoz

Bára s Karolínou přichystají zkušební večeři v jejich restauraci, na kterou pozvou všechny své blízké. Slavnostní událost ale naruší příchod Romana. Co udělá Honza? Rudolf všem ve vile oznámí, že pro klid doma přestane flirtovat se Zemánkovou a už se s ní nebude stýkat. Lída se ale nemá k tomu, aby mu řekla pravý důvod svého podivného chování. Udělá to někdo místo ní? Ríšu smrt kolegy hodně rozhodila. A ještě víc ho rozhodí to, že se Lída chystá opustit rodinu. Tomáš chtěl požádat Terezu o ruku, ale vzhledem k incidentu na večeři nebyla vhodná chvíle. Kdy ta chvíle nastane? A co mu Tereza odpoví?


Dusno u Bernátových už je nesnesitelné. Rudolf, který si myslí, že důvodem je jeho flirt se Zemánkovou, udělá jasné rozhodnutí. S veterinářkou se rozejde. A protože Lída ani tentokrát neřekne pravdu a nemá se k tomu ani žádné z docentových dětí, slovo si vezme Kači. A Rudolfovi všechno řekne. Přestože Rudolf tuto informaci přijal relativně klidně, Lída je extrémně naštvaná. Proč by se měla omlouvat? Vždyť ona poslední dny nejvíc trpěla. Pokud všem dělala ze života peklo, taky tu nemusí být. Začne si balit kufry. Odhodlá se k tomu, aby svou rodinu opustila?
Ríšu hodně vykolejila Štěpničkova smrt. I když se zabil sám, Ríšovi nikdo nevymluví, že za celou tragédií Štěpničky stojí nepřímo on. Kdyby kvůli němu nechytil žloutenku, mohl by dál pracovat. A neměl by čas přemýšlet nad svým zpackaným životem. Ríšovi nedělá dobře ani nepříjemná atmosféra ve vile. Jako rodina ustáli leccos, ale ještě nikdy si máma nebalila kufry. Je naštvaný na Kači, že nedržela jazyk za zuby. Co když máma opravdu z domu odejde? A co udělá Kači?


Vendy, která je extrémně citlivá na neshody mezi mámou a tátou, je na pokraji zhroucení. Když za ní do vily na chvilku přijde Šimon, uvědomí si, jak moc jí chybí. Potřebuje o situaci doma s někým mluvit. Ale nechce, aby si Šimon dělal předčasné naděje, že mu odpustila. Zdolal vodní příkop, ale ještě mu zbývají hradby. Když se situace doma vyhrotí, Vendy odejde do jejich bývalé společné garsonky. Potřebuje být na chvíli někde, kde jí bývalo hezky. A potřebuje někoho, kdo by ji aspoň na chvilku objal. Šimon má pro ni náruč vždycky otevřenou. Zůstane jen u objetí?


Bára uspořádá zkušební večeři v restauraci. A pozve na ni všechny své přátele. Kuchaře od rána prohání a nervuje se, aby všechno bylo perfektní. Honza ji uklidňuje, že perfektní už všechno je. Jenže pak se na večeři dostaví jeden nečekaný host. Roman, který s sebou navíc přivede známou kritičku jídla. Honza se neudrží a Romana vyhodí. A Bára má další důvod k přemýšlení. Vyhodí Honza Romana vždycky, když se tu ukáže? I před stovkou hostů? Jaká to asi bude pro její podnik reklama?


Večeře v restauraci byla důležitá nejen pro Báru, ale taky pro Tomáše. Koupil totiž zásnubní prstýnek a chystal se slavnostní chvíle využít k tomu, aby Terezu požádal o ruku. Jen si pořád nebyl jistý, kdy bude ta nejvhodnější chvíle. Jenže nečekaná návštěva vyřešila jeho dilema, takže na zásnubní dort ani nedošlo. Když jsou Tereza s Tomášem zpátky doma, Tereza prstýnek objeví. Tomáš je trochu zklamaný, že mu zkazila překvapení. Tereza ví, na co se jí chtěl Tomáš zeptat, přesto chce otázku slyšet na vlastní uši. Co mu na ni odpoví? Sledujte osmdesátý čtvrtý díl seriálu Cesty domů ve středu 16. listopadu 2011 ve 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima