Cesty domů: 68. díl – Dobrá sestra

Bára přesvědčí Romana, aby vzali Nikolu, jeli někam do přírody a užili si pěkný den. Jak jejich výlet dopadne? Z vězení se po několika letech vrací Kryštof Sluka, manžel Lenky a bratr Terezy. Co si v base naplánoval a za kým povedou jeho první kroky? Honza se opět dostal do konfliktu s Ivanem. Zkouší proto novou metodu – netlačit tolik na pilu. Bude tentokrát úspěšný? Tomáš se bojí o Terezu. Kriminál ještě z nikoho beránka neudělal a Kryštof má dost velký důvod, proč se sestře pomstít. Naplní se jeho obavy?


Bára přesvědčí Romana, aby vzali Nikolu, jeli někam do přírody a užili si pěkný den. Roman sice nejdřív protestuje, ale pak si hraje s Nikolou a je rád, že se nechal vytáhnout ven. Když se ale natahuje pro frisbee, spadne z vozíku. Kouzlo příjemného dne je pryč. Nikola je vyděšená, Romana bolí ruka a má vztek, že na chvíli uvěřil, že život zase může být alespoň trochu normální. Rázem je z něj zase ten do sebe uzavřený muž, který nechce komunikovat. Co na jejich výlet řekne Karolína?


Lenka opět vyhledá Šimona. Z vězení se vrátil její manžel Kryštof Sluka a ona neví, co má dělat. Než Kryštofa zavřeli, byli manželé jen krátce, takže teď se k ní vrací téměř cizí člověk. Kterého se ona navíc bojí, protože nevěří, že se v kriminále napravil. Protože ví, že ji bude hledat doma, chodí celý den po městě. Azyl najde až u Šimona, který ji nechá u sebe prospat. Setkání s Kryštofem se Lenka ale stejně nevyhne. Co si manželé po takové době řeknou?
Setkání s Kryštofem se nevyhne ani Tereza. Je to totiž její bratr. Ten, kterého před čtyřmi lety právě ona dostala do kriminálu. A který má spoustu důvodů svou sestru nenávidět. Když se Kryštof Tereze nemůže dovolat, vydá se za ní osobně. K velké nespokojenosti Tomáše, který ho v Terezině blízkosti nevidí rád. Kriminál ještě z nikoho beránka neudělal a Kryštof by se jí mohl chtít pomstít. Tereza tomu ale nevěří. Je to její brácha, který jí jako holce spravoval kolo a ošetřoval rozbitá kolena. Byl by jí opravdu schopný ublížit?


Honza se opět dostal do konfliktu s Ivanem, který tentokrát rozstříhal úplně nové kopačky. Honza zkouší netlačit tolik na pilu, ale s Ivanem nic nesvede ani po dobrém, ani po zlém. Poprvé přizná, že bude muset možná vyhledat pomoc dětského psychologa. Bára má podobné starosti. Sylva je háklivá na jakoukoliv zmínku o svém dávném zranění. A vyčítá Báře první, poslední. Dorotka se zase zhoršila ve škole. Zdá se, že Honza je jediný, s kým si o tom Bára může popovídat. Proto se s ním ráda schází. Nebo je zatím něco víc?


Ríša se rozhodl, že zůstane nablízku Kači a dítěti a vrátí se zpátky na kardiochirurgii. Jako řadový doktor, žádný čekatel na primářské křeslo. A nechce žádné úlevy. Zatímco Alice jeho návrat vítá, Vencl se netají svou nenávistí a nešetří ironickými poznámkami o Ríšově neschopnosti. Dokáže je Ríša snášet? A jak si poradí, až se bude muset postavit s Venclem bok po boku na operační sál? Sledujte šedesátý osmý díl seriálu Cesty domů ve středu 21. září ve 20 hodin na Primě.

Foto: TV Prima