Cesty domů: 55. díl – Odcházím

Jana Pekárková pokračuje ve spolupráci s policií. Přinese Honzovi notebook svého táty – radního Ctibora. Chce, aby ho policie dopadla. Co dalšího má ještě v plánu? Míla chce zachránit vztah s Rudolfem za každou cenu. Proto se odhodlá k zoufalému činu a navštíví Lídu ve vile. Co si milenka s manželkou řeknou a jak zareaguje Rudolf? Soužití nesourodé trojice v karavanu je obtížné. Milena pod vlivem drogy spálí Šimonovi a Vendy oblečení. Žít dohromady nemůžou, ale ani jedna strana nechce dobrovolně vyklidit pozice. Na čem se tedy dohodnou? Ondra přišel Kači říct, že mu nevadí, že od ní nemůže dostat ledvinu. Naopak se těší na sourozence. Co při své návštěvě poradí Ríšovi?


Jana Pekárková je sice vnitřně rozpolcená, ale přesto dál spolupracuje s policií. Přinese Honzovi osobní notebook svého táty – radního Ctibora. Tam by měly být záznamy o všech kšeftech jejího otce s Hamzíkem a jemu podobnými. Pekárková je na dně, říká Honzovi, že to je poslední, čím policii pomůže. Honzovi až pozdě dojde pravý význam jejích slov. Když si ho uvědomí, snaží se zachránit, co se dá. Notebook je v tu chvíli naprosto vedlejší. Co se s ním stane?
S policií, přesněji řečeno se svými kolegy a nadřízenou, se rozhodne spolupracovat i Tereza. I když je to pro ni těžké, souhlasila s tím, že od nich bude Tomášovi předávat falešné informace, aby se dostaly k Hamzíkovi a Ctiborovi. A Tomáše zároveň usvědčí z toho, že takzvaně hraje na obě strany. Tereza se dokonce odhodlá k tomu, že dá Tomášovi štěnici, kterou dostala od Vejnara s Honzou. Jenže Tomáš ji odhalí. Jak mu své jednání Tereza vysvětlí? A co Tomáš udělá?
Míla chce zachránit vztah s Rudolfem za každou cenu. Má pocit, že ať udělá cokoliv, pro Rudolfa je najednou všechno špatně. Přitom Míla by poprvé v životě dala přednost vztahu před prací. Hysterické scény nebo slzy nejsou její parketa, ale odhodlá se k poslednímu zoufalému pokusu. Vypraví se za Lídou do vily. Co si milenka s manželkou tváří v tvář jedna druhé řeknou? A až se to Rudolf dozví, jak na Mílinu výpravu zareaguje?


Soužití nesourodé trojice v karavanu je obtížné. Milena jednou v noci pod vlivem svých houbiček ze Sibiře spálí Šimonovi a Vendy oblečení. Vendy pak musí jít v pyžamu do vily pro jiné. Milena se z karavanu odmítá hnout, dokonce upozorňuje na to, že se z karantény už brzy vrátí její psi. Ani Vendy se Šimonem nechtějí tak snadno vyklidit pozice. Nějaké řešení se přece musí najít. Než na ně přijdou, co kdyby spolu opět vykouřili »dýmku míru«?


Ondra přišel za Kači, aby jí řekl, že nelituje toho, že od ní nemůže dostat ledvinu. Naopak, přeje jí i Ríšovi, že čekají miminko, a těší se na sourozence. Zatímco Kači podlehla uklízecí mánii, Ondra si zatím po chlapsku popovídá s Ríšou. Toho překvapí, jak rozumné věty od dospívajícího kluka slyší. Co Ondra Ríšovi poradí? A zařídí se Ríša podle jeho rady? Sledujte padesátý pátý díl seriálu Cesty domů ve středu 18. května ve 20.00 na Primě.

Foto: TV Prima