Cesty domů: 195. díl – Dětský domov

Rudolf se rozhodne navštívit některé ze svých bývalých lásek, omluvit se jim a usmířit se s nimi. Začne u Marie Mlynářové, s níž kdysi prožil bouřlivý románek. Jak jeho omluvná mise dopadne? Valerie se připravuje na důležitou návštěvu. Procházková má k nim domů přivést desetiletou Romanu z dětského domova. Manželka Jáji Piskoře spadla ze schodů a s těžkým zraněním leží v nemocnici. Honza je přesvědčený, že i za touto nehodou stojí Petra. Má pravdu? Sledujte stý devadesátý pátý díl seriálu Cesty domů ve středu 5. června ve 20.15 hodin na Prima family.


Rudolfovi zbývá pár dní, než nastoupí do vězení. Rozhodne se, že napraví alespoň pár chyb, které v životě udělal. Navštíví některé ze svých bývalých lásek, aby se jim omluvil a usmířil se s nimi. Začne u Marie Mlynářové, bývalé Sonině třídní, se kterou prožil bouřlivý románek. Když mu přijde otevřít nemocí zničená stará žena, je v šoku. Marie po jejich rozchodu skončila na práškách a později jí doktoři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Marie si celá léta schovávala drobnosti, které jí Rudolfa připomínaly. Teď po něm chce, aby je všechny spálil. Ale nejen to. O co Marie Rudolfa požádá?


Valerie s Danem s napětím očekávají důležitou návštěvu. Procházková k nim má přivést desetiletou Romanu, dívku z dětského domova, se kterou se už letmo setkali. Valerie si od návštěvy strašně moc slibuje, ale je těžce zklamaná. Do holčičky, o kterou by se mohla starat a která by byla vděčná za krásný domov, má Romana hodně daleko. Je vzpurná a drzá a rozhodně ji nezajímá panenka, kterou jí Valerie koupila, ani svíčková, kterou pro ni uvařila. Jak návštěva dopadne?
Honza se pořád drží teorie, že za smrt Piskořových může Petra. Nahraje mu k ní další nehoda. Do nemocnice je převezena manželka Jáji Piskoře, Petřina teta. Nešťastnou náhodou spadla ze schodů a těžce se zranila, leží v kómatu. Šlo opravdu o náhodu? Honza vymyslí plán. Obviní z nehody Jáju Piskoře a seberou ho. Protože Petra na svém strýci visí, mohla by zpanikařit a konečně prozradit, co se u nich doma stalo. Jenže Petra ani tentokrát nespolupracuje. Když ale přijde Procházková, aby ji odvedla do dětského domova, dostane Petra záchvat agresivity. Co ve vzteku vykřikne?


Bára má plnou hlavu starostí s dvojčaty. Chápe, že Honza řeší nový případ, ale chtěla by, aby byl alespoň chvíli doma. A když už doma je, rozhodně nechce poslouchat žádné katastrofické vize. Jejich povídání s Honzou přeruší nečekaná návštěva. Petra Piskořová utekla z domova a přišla Honzovi vyhrožovat. Honzovi tečou nervy. Jak si má poradit s malou holkou, která vyhrožuje jeho rodině? A má její výhrůžky brát vážně?

Foto: TV Prima