Cesty domů: 171. díl – Pohřeb

Koná se Lídin pohřeb. Petr s Pacinou se s ní také chtějí rozloučit. Rudolf je ale od jejího hrobu nenávistně vyžene. Když se Vendy později dozví, že Petr zabil její mámu, volá po pomstě. Jak to ovlivní  její manželství se Šimonem? Marek byl povýšen a stal se novým členem vyšetřovacího týmu spolu s Vejnarem a Maškem. Co na to řekne jeho otec, legendární policejní plukovník Kristián Černý? Sledujte stý sedmdesátý první díl seriálu Cesty domů ve středu 13. března ve 20.15 hodin na Prima family.


Petr Rudolfovi přizná, že to on dal Lídě do polévky lék, a Rudolf proti němu obrátí všechnu svou bolest a vztek. Svým pocitům dá průchod na hřbitově na Lídině pohřbu. Když se Petr s Pacinou chtějí s Lídou rozloučit, Rudolf je od jejího hrobu vztekle odežene. Rodinu to zarazí a čeká na vysvětlení. Když všem Rudolf prozradí, co Kosík udělal, jsou v šoku. Nejhůř reaguje Vendy. Chce situaci okamžitě a radikálně řešit, pro ni je Petr vrah a ona se mu chce pomstít. Jak se s touto informací srovná Šimon? Můžou s Vendy po tom, co se stalo, ještě dál žít?


Marek se dočkal povýšení a stává se členem vyšetřovacího týmu Vejnara a Maška. K jejich pramalému nadšení. O protekčního synáčka, kterého považují za lempla, rozhodně nestáli. Obzvlášť, když se vzápětí objeví na policii jeho otec, legendární policejní plukovník Kristián Černý. Marek je naštvaný, že se k němu Mašek s Vejnarem chovají stále povýšeně. A z příchodu svého otce vůbec nemá radost. Ví, že se mu nikdy nezavděčí a nikdy nebude tak dobrý, jako on. Co Marek prozradí svému parťákovi Frantovi Šťastnému?


Valérie chce na nešťastnou noc s Danem zapomenout. Přesto mu dál nabízí práci. Když mu slíbí, že žádný útok ze strany Marka už se nebude opakovat, Dan přijímá. Dan zase na oplátku slíbí, že bude respektovat Valériino rozhodnutí udržovat mezi nimi ryze pracovní vztah nadřízená a podřízený. Díky posledním událostem Valérie také najde sílu vzdorovat Markovi. Už se nebojí jeho výhrůžek, nenechá se od něj ve své práci omezovat. Nejen že bude pracovat s Danem, ale zařídí si novou ordinaci mimo dům. Jak bude fungovat spolupráce Dana a Valérie? A čím Marek Valérii překvapí?


Když se Martin dozví, co Petr udělal, odsoudí ho. Stejně jako Šimon. Petra to deptá. Předpokládal, že na něj bude mít vztek Rudolf, ale nepočítal s nenávistí svých synů. Pacina kluky krotí – kéž by pochopili, proč se Petr takto zachoval. Ale Martin nechce chápat. Okamžitě balí Helču a malého Honzíka a vrací se zpátky do Anglie. Petr je nešťastný. Odpustí mu někdy jeho synové? A všichni Bernáti?

Foto: TV Prima