Cesty domů: 158. díl – Přijde?

Nikola uteče za Romanem, protože se jí po něm stýská. Karolína si pro ni ale přijde a Romanovi vyhrožuje, že svou dceru viděl naposledy. Jak se s tím Roman vyrovná? Lída je šťastná, že svatba Kači a Ríši nakonec bude. Je ale zároveň otrávená, že kvůli svému zranění nestihne všechno připravit. Zaměstná proto všechny včetně Rudolfa. Jak se docentovi bude dařit v roli kuchyňského pomocníka? Václav je na pokraji zhroucení, proto nejde na Filipův pohřeb. Když se Eva s Helenou vrátí z obřadu, přivedou domů nečekanou návštěvu. Jaké tajemství Filip před rodinou skrýval?


Roman na všechno rezignoval. Ví, že se smyčka kolem jeho krku stahuje, ale nemá energii, čas ani peníze, aby s tím něco udělal. Při životě ho drží jenom myšlenka na Nikolu. O to větší je jeho radost, když za ním Nikola přijde. Chtěla ho vidět, i když nesmí, proto za ním utekla. Bodyguarda jí dělá Ivan, který ale zůstane za dveřmi bytu. Roman dá Nikole své staré klukovské poklady, povídá si s ní, jako by se chtěl rozloučit. Je mu jasné, že Nikola u něj nezůstane dlouho. A nemýlí se. Do bytu vpadne Karolína v doprovodu Báry. Karolína je naštvaná, táhne Nikolu pryč. Na Romana jen křikne, že svou dceru už nikdy neuvidí. Jak se s tím Roman vyrovná?


Janákovi se chystají na pohřeb. Václav je ale na pokraji zhroucení, proto na něj Helena tlačí, ať s nimi nechodí a zůstane doma. Z pohřbu přivedou Eva s Helenou nečekanou návštěvu. Filipovu dívku, s níž se chtěl oženit. Nikdo z rodiny netušil, že Filip s někým chodil. Václava to zdrtí. Filip koupil dům, chtěl se ženit, možná plánoval rodinu. A Hamzík to všechno zničil. Hamzík se vlastně k zabití Filipa nepřímo přiznal. Bohužel jenom Evě, když se ho pokusila vyprovokovat a přišla za ním do bytu s odposlechem. Nechal by se vyprovokovat znovu? Co by měl Václav udělat, aby to všechno konečně skončilo?


Lída je naštvaná, protože musí absolvovat řadu vyšetření, na která ji nahnal Rudolf. Hlavně jí vadí, že Rudolf kvůli ní staví všechny doktory do latě. Naštěstí má ale spoustu jiných starostí. Je spokojená, že svatba Kači a Ríši nakonec bude. Ale zároveň otrávená, že ona je na vozíku a nemůže stihnout připravit, uvařit, upéct a uklidit všechno, co by chtěla. Musí proto zaměstnat celou rodinu včetně Rudolfa. Ten se v roli kuchařského pomocníka necítí moc dobře a dává to patřičně najevo. Nakonec usoudí, že na svatbu musí mít především dobru náladu, a uteče s Felixem do lesa.


Honza změnil taktiku. Pochopil, že nesmí nic uspěchat, ale že musí čekat. Pravda, v tom pochopení mu trochu pomohla Míla Jírová a její rozkaz neprovokovat Hamzíka. A taky to, když zjistil, že Hamzík je totálně na dně. Dokonce Honzovi slíbil, že sám přijde na policii vypovídat. Na policii ale dorazila také zpráva, že Pitbull byl chycený a že hodlá s policií spolupracovat. Vezou ho k výslechu. A tak se Vejnar s Honzou sejdou večer na služebně a čekají. Kdo tam dorazí dřív? Hamzík, nebo Pitbull? Sledujte stý padesátý osmý díl seriálu Cesty domů v pondělí 26. listopadu ve 20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima