Cesty domů: 149. díl – Útěk, nebo safari

Václav chce začít nový život. Bez Heleny a hlavně bez Hamzíka. Musí Evě pomoct, aby na něj zapomněla a zase se dala dohromady. Eva s ním ale nemluví. Roman se dozvídá, že jeho případ dostal na starost obávaný prokurátor, který s ním nebude mít slitování. Než jít do vězení, to raději uteče někam hodně daleko. A vezme s sebou i Helenu a Nikolu. Kači se rozhodne vypátrat svou rodinu. Pomáhá jí v tom Ondra, který její výzvu vyvěsí na různé sociální sítě. Kdo se Kači ozve? Honza s Vejnarem řeší případ dívky, kterou srazil náklaďák. Zdá se, že ji také někdo znásilnil. Podaří se jim útočníka vypátrat?


Sledujte stý čtyřicátý devátý díl seriálu Cesty domů ve středu 24. října ve 20 hodin na Prima family.
Václav je zoufalý z toho, jak se mu najednou rozpadla celá rodina. Eva ho nenávidí, Helenu mu přebral Hamzík. Jediný Filip stojí při něm a stará se o něj i o Marečka. Vypovídat se ze svého smutku jde Václav k hrobu své milenky Marie. Jenže se tam potká s Hamzíkem a ošklivě se s ním pohádá. Václav si uvědomuje, že jediné, co má pro něj v životě opravdu cenu, jsou jeho děti. Musí Evě pomoct zapomenout na Hamzíka a začít nový život. Jenže Eva s ním nechce mluvit. Odpustí mu nakonec?


Roman se dozvídá špatnou zprávu. Ivana Pánková se zhroutila, takže její případy, včetně toho jeho, přebírá obávaný prokurátor Jaroslav Kratochvíl. A Roman ví, že u něj nemá šanci a vězení se nevyhne. Nejraději by vzal Helenu a Nikolu a utekl s nimi co nejdál. Jenže jak to udělat? Karolína nedovolí, aby s ním Nikola zůstala přes noc. Jedině že by se za něj zaručila Helena. Pomohla by mu Helena, kdyby věděla, že Roman neplánuje zábavný výlet, ale útěk před vězením? A že je chce vlastně unést?


Kači se strašně moc těší na svatbu. Vybírá si šaty, plánuje hostinu. Jen ji mrzí, že za její stranu budou na svatbě jen ona a Ondra. Pak se ale definitivně rozhodne, že se pokusí najít svou rodinu. Jestli to neudělá teď, tak už nikdy. Když se svěří Ondrovi, co má v plánu, ten je nadšený. A hned bere iniciativu do svých rukou. Vyvěsí na různé sociální sítě na internetu její výzvu. Začínají přicházet odpovědi a Kači se nestačí divit, kdo všechno se jí ozývá. Opravdu najde mezi ženami, které jí odepisují, svou matku?


Honza s Vejnarem mají starostí až nad hlavu. Na stole jim přistál dost choulostivý případ. Náklaďák srazil mladou dívku, která vyběhla nahá z lesa. Je možné, že ji také někdo znásilnil. Leží po operaci na JIPce a je vážně zraněná, takže ji zatím nemůžou vyslechnout. Vejnar s Honzou mají důvod k obavám. To by jim ještě scházelo, aby se v Hradišti objevil nějaký sexuální násilník. Situace je ale ještě horší, než si mysleli. Útočník nejenže dívku napadl, ale ještě svůj útok vyfotil a fotky pověsil na internet. Podaří se jim ho najít?

Foto: TV Prima