Cesty domů: 147. díl – Uklidni se

Na policii přijde rozrušená Karolína. Hamzík unesl Nikolu. Honza s Vejnarem vyrážejí s ní, aby Nikolu získali zpátky. Podaří se jim to? Kači konečně svolila, že si vezme Ríšu za muže. U Bernátových se chystá velká hostina a Rudolf plánuje ohromnou svatbu. Co na jeho plány řeknou Kači s Ríšou? Dušan opět přijde do nemocnice za Dášou a v objetí je tam načapá Vencl. Z Dáši vytáhne, co se tenkrát stalo mezi Dušanem a Aničkou. Co udělá Anička, až se to dozví? Václav přemlouvá Helenu, aby přes to, co se stalo, zůstala ve vile. Hamzík také chce, aby s ním zůstala. Komu dá Helena přednost?


Honza se jen těžko smiřuje s tím, že Ivan se ze všech možných holek zamiloval právě do Nikoly Hamzíkové. Zrovna v době, kdy Honza řeší dost jiných problémů. Mimo jiné i to, že bude muset kvůli Hamzíkovu obvinění absolvovat vyšetření u psychologa. Navíc Hamzík stále brousí kolem, protože ho štve, že nemůže vídat svou dceru. Jednoho dne ale přijde na policii rozrušená Karolína. Hamzík unesl Nikolu. Honza s Vejnarem vyrazí s Karolínou za ním, aby Nikolu dostali zpátky. Vejnar Honzu varuje – žádné scény, to teď Honza potřebuje ze všeho nejméně. Podaří se Honzovi zkrotit svůj vztek, nebo se s Hamzíkem zase popere?


Dušan se Dáši nechce jen tak vzdát a znovu za ní přijde do nemocnice. Dáša je strašně rozpolcená. Věří své dceři, ale Dušana má ráda. Nechce přijít ani o jednoho. V objetí je načapá Vencl, který má spoustu otázek. Nakonec se mu podaří z Dáši vytáhnout, co se tenkrát mezi Dušanem a Aničkou stalo. Pak se ale nechtěně podřekne před Aničkou, která zuří. Pohádá se nejen s Venclem, ale i s Dášou. Anička si na Dáše vynutí slib, že Dušan odjede a Anička se s ním už nikdy neuvidí. Opravdu Dušan odjede, aniž by dostal odpovědi na své otázky?


Ríša je šťastný, že má alespoň doma klid a že má svoje dvě holky – Kači a Agátku. Navíc Kači se konečně rozhodla, že přijme Ríšovu nabídku k sňatku. Jenže taková událost u Bernátových jen tak neprojde. Lída hned plánuje velkou hostinu. A Rudolf se těší, až uvidí svého syna klečet před Kači na kolenou. Kači s Ríšou si naplánovali, že uspořádají jen malý obřad třeba u Bernátových ve vile. Ale Rudolf o něčem takovém nechce ani slyšet. Žení se mu syn, o tom musí vědět celé Hradiště a na svatbu musí přijít celá nemocnice i policie. Kači je trochu smutná. Vždyť ona má jen Ondru. Jak zásnubní hostina nakonec dopadne?


Helena se vrátila do vily, přestože věděla, že ji tam nečeká nic dobrého. Však si taky přišla jen pro své věci. Václav ji sice prosí, aby zůstala, že jsou teď vyrovnáni, ale ona nechce. Nechce bydlet ve Filipově domě, kde si po všem, co se stalo, připadá jako vetřelec. Už má dost Filipova odsuzování a Eviny nenávisti. A vlastně se Evě ani nediví, že ji nenávidí. Helena si pronajme malou kancelář, aby mohla vyřizovat agendu nadace. Protože všechny dokumenty shořely, má práce víc než dost. Václav ale není jediný, kdo ji prosí, aby s ním zůstala. Totéž po ní chce i Hamzík. Pro kterého z nich se Helena rozhodne? Sledujte stý čtyřicátý sedmý díl seriálu Cesty domů ve středu 17. října ve 20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima