Cesty domů: 143. díl – Miss požár

Když se Václav s Evou vracejí v noci domů, čeká je šok. Jejich dům hoří. Hasiči z něj vytáhli Marečka i Aničku, která ho hlídala. Kdo požár zavinil? A co teď budou Janákovi dělat? Honza s Vejnarem vyšetřují požár Janákových, ale stále se hádají. Vejnar dokonce začne mluvit o tom, že než aby sloužil pod Honzou, nechá se přeložit. Opravdu by to udělal? Eva přebírá u Romana věci, které se jí podařilo zachránit z vyhořelého domu. Roman si všimne přívěsku, který dobře zná. Komu dřív patřil? A jak se dostal k Evě?


Když se Václav s Evou vracejí v noci domů, čeká je šok. Jejich dům hoří. Hasiči z něj vytáhli Marečka a Aničku, která ho hlídala. Oba jsou převezeni na vyšetření do nemocnice. Marečka si tam pro jistotu nechají do rána. Protože Janákovi přišli úplně o všechno, azyl jim poskytne Filip, který nedávno koupil dům od Jirky Pánka. Takže rodina je opět pohromadě, i když pod nečekanou střechou. Její soukromí naruší další den Roman, který sem vpadne. Potřebuje nutně mluvit s Václavem. Václav ho chce nejdřív vyhodit, ale pak si Romana přece jen poslechne. Co mu Roman řekne a jak na to Václav zareaguje?


Honza s Vejnarem vyšetřují požár domu Janákových, ale opět se u toho pohádají. Honza se totiž drží teorie, že za požárem stojí Hamzík. Chodí přece s Evou, mohl by se jejím prostřednictvím chtít Janákovým mstít. Robert už má dost toho, jak Honza za vším hledá Hamzíka. Má strach, že Honza opět šlápne vedle a rozloží celé oddělení. Řekne Honzovi, že uvažuje o přeložení. Honza uzná, že jako šéf se zatím moc neosvědčil a pracovat pod jeho velením není žádný med. V jednom se s Vejnarem ale shodne. Vyrazí spolu za majorem Soudkem na chatu, aby se s ním poradili a zkusili ho přesvědčit, jestli by se nechtěl vrátit na své místo. Co jim na to Soudek odpoví?


Romana už začíná Eva nudit. A teď, když se vyspal s Helenou, by se jí potřeboval co nejrychleji zbavit. Jenže to není tak jednoduché. Eva náznaky v tomto smyslu schválně neslyší a na Romana se upíná čím dál víc. Dokonce ho začíná i citově vydírat. Teď, když jim shořel dům, by se přece mohla i s Marečkem nastěhovat k Romanovi. Jenže ten o tom nechce ani slyšet. Eva v Romanově bytě přebírá věci, které se jí podařilo zachránit ze shořelého domu. Roman si mezi nimi všimne přívěsku, který dobře zná. Uhodí na Evu, odkud šperk má. Ta ale nic neví. Proč je přívěsek pro Romana tak důležitý? A komu původně patřil?


Do nemocnice přivezou po požáru i Aničku. Dáša zavolá Venclovi, jestli by ji nemohl prohlédnout, i když nemá službu. Ríšovi se vůbec nelíbí, že Dáša víc důvěřuje Venclovi než jemu. A dá jí najevo, že nesouhlasí s jejím chováním. Potřebuje vrchní, která bude jeho pravá ruka, ne vrchní, která mu podráží nohy. Dáša neví, jak to s Ríšou urovnat, ale chce se vyrovnat alespoň s Venclem. Za to, že prohlédl Aničku, ho pozve na večeři. Jenže Anička přesně ví, co tím Dáša sleduje. Mámě nejde o to, že Vencl je podle ní nejlepší doktor, ale že je na oddělení jediný svobodný doktor. Jak večeře dopadne? Sledujte stý čtyřicátý třetí díl seriálu Cesty domů ve středu 3. října ve 20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima