Cesty domů: 118. díl – Konečně šťastní

Ivana dala Honzovi nůž na krk. Ať si vybere, jestli chce žít s ní, nebo jestli zůstane ve vile. Honza vybírá a pár dní se Ivaně vyhýbá. Co Ivana udělá, až jí dojde s Honzou trpělivost? Šimon nastupuje do nemocnice na internu. Vendy prosí Dana, aby mu dal pokoj a nepral se s ním. Dan jí to s klidem slíbí. Má totiž se Šimonem úplně jiné plány. Co mu provede? Pavlína navrhuje Vejnarovi, že by si ji mohl osvojit. Vejnar o tom ale nechce ani slyšet. Bety se naštve, je na Pavlínině straně. Nechá se Vejnar nakonec přesvědčit? Rudolf je vzteky bez sebe. Nejraději by vzal na Honzu řemen, kdyby věděl, že to má smysl. Na koho ještě Rudolf málem vztáhne ruku? Sledujte stý osmnáctý díl seriálu Cesty domů v pondělí 30. dubna ve 20 hodin na Prima family.


Ivana dala Honzovi podmínku. Zůstane kvůli němu v Hradišti, ale nechce, aby přebíhal mezi vilou a její postelí. Chce Honzu jenom pro sebe. Takže on si musí vybrat. Honza vybírá a Ivaně se pár dní vyhýbá. Chtěl by s ní konečně po těch letech žít, ale nedokáže nebo nechce zničit svůj dosavadní život. Ivaně dochází trpělivost a vztek si opět vylévá na Jirkovi. Svědkem jedné nepříjemné scény je i Vendy. Ta si o Ivaně už dávno nemyslí nic dobrého. Ale to, jak Ivana s Jirkou zametá, ji šokuje. Nejenže se Jirky zastane, ale Ivanu svými řečmi dožene k radikálnímu činu. Co rozzuřená státní zástupkyně ve vzteku provede?


Vendy lituje, že Ivanu vyprovokovala. Neměla ani tušení, co se stane. Ještě jedna věc ji ale šokuje – že se Dan matky zastává a na Vendy se zlobí. Copak on Ivanino jednání schvaluje? To je vážně na matce tak moc závislý? Snad Dan Vendy poslechne alespoň v jedné zásadní věci. Do nemocnice na internu nastupuje Šimon a Vendy by chtěla, aby měl možnost dát se zase dohromady. Proto prosí Dana, aby mu šel z cesty. Poslední, o co by stála, je to, aby se její bývalý a současný přítel rvali jako koně. Dan jí to s klidem slíbí. Se Šimonem má totiž úplně jiné plány. Co mu provede?


Rudolf se vzteky nezná. Kluci jsou zoufalí a Lída neví, jak by je utěšila. Z toho se budou dostávat pěkně dlouho. A všechno zavinil Honza. Zkazil, co mohl, a vina teď padá na všechny. Když přijde Honza opilý do vily a chce si hrát na otce roku, Rudolf ho vyhodí. Kdyby mohl a hlavně kdyby to k něčemu bylo, vzal by na něj řemen. Na koho Rudolf ten den ještě málem vztáhne ruku?


Vejnar je vyděšený. Ještě si tak úplně nezvykl, že se v jeho životě objevila Pavlína. A vůbec si není jistý, že je to jeho dcera. A najednou se po něm chce, aby si ji jakýmkoliv způsobem osvojil. Copak se na něj Pavlína s Bety domluvily? Holka je fajn, rozumí si s Patrikem a Bety hodně pomáhá v hospodě, ale není jí to nic platné. Vejnara neobměkčí. Když mu Pavlína přednese svůj plán, on ho okamžitě zavrhne. A Bety se na něj proto zlobí. Proč by Pavlíně nemohl dát šanci na slušnější život? Bety má navíc ještě jeden důvod, proč je na Vejnara naštvaná. Co bude muset Vejnar slíbit, aby se na něj Bety konečně přestala zlobit?

Foto: TV Prima