Česká televize nabídne bohatý podzim na šesti kanálech

Česká televize se na podzim představí poprvé se šesti kanály. V sobotu 31. srpna zahájí vysílání dětská televize ČT 😀 a kulturní ČT art. V důsledku strategických změn započatých před dvěma lety, které se naplno projeví právě v letošním podzimním schématu, nabídnou svým divákům řadu původních seriálů a filmů i nových formátů ČT1 a ČT2. S novinkami přichází také zpravodajský a sportovní kanál.


„Podzim 2013 vnímám jako příležitost ukázat, že veřejnoprávní televize může být moderní, a přitom stále dostávat vysokým nárokům, které na ni český divák klade,“ říká generální ředitel Petr Dvořák, podle kterého je zásadním posunem v životě České televize vznik dvou nových programů a daleko větší důraz na vlastní tvorbu.
ČT1 tak na podzim nabídne tři původní seriály a tři skupiny nedělních dramatik. „Tím ČT1 potvrzuje svoji roli rodinného kanálu, který je určen nejširšímu publiku,“ vysvětluje ředitel programu Milan Fridrich a dodává: „Naším cílem bylo posílit původní tvorbu, ne však za každou cenu. Podmínkou bylo, že nové projekty zareagují na rychle se měnící trendy a technické možnosti televize. Vznikla tak díla, která jsou dokonale zpracovaná a v různých ohledech jiná než to, na co byli diváci doposud zvyklí. A netýká se to pouze filmů a seriálů, Česká televize si pro podzimní vysílání vyzkoušela i řadu nových formátů, které vybočují z úzkých hranic jediného žánru. Uvádíme docusoapy i docu-reality. Například ani divácky oblíbené pořady o vaření nebudou pouze o receptech, ale jsou zasazeny do širšího rámce, do vlastního příběhu.“
Druhý program České televize novými podzimními pořady ukotvuje svoji pozici mezi ostatními kanály. „ČT2 hledala svoji podobu mnoho let. Letos se stává naplno sama sebou. Bude programem pro ty, kteří stojí o autorské projekty, ať už dokumentární či publicistické, a pro ty, kteří chtějí od televize kultovní díla a díla s mezinárodním renomé. Úlohou ČT2 je také dávat prostor mladým tvůrcům. A tu plní,“ představuje letošní podzimní nabídku Dvojky ředitel programu Milan Fridrich.

Vybrané podzimní pořady České televize
Seriály, ČT1:
Sanitka 2
Cirkus Bukowsky
Kriminálka Staré Město II

Nedělní dramatika, ČT1:
Komedie o manželství a sexu
Večerní dramata podle Simony Monyové
České století

Nové formáty, ČT1:
Hospoda U Druhé šance
Žiješ jenom 2x
Herbář

Autorské dokumenty, ČT2:
Ptáčata II
Když v tom jedou ženy
Pot, slzy a naděje

Pohled zblízka, ČT2:
Emoce a my
Klenoty naší krajiny
Portréty Václava a Ivana Havlových
Deník Dity P.

Kultovní filmy, seriály a sitkomy na ČT2

Foto: Česká televize