Božský dort, co zahřeje u srdce

Markéta navštíví chráněný domov Maxov a k padesátému výročí založení pro jeho chráněnce upeče dort. Pokud jste zvědaví, jak příprava takového dortu probíhá, a chtěli byste se nechat inspirovat, máte šanci již v pondělí 15. dubna ve 20.15 hodin na Prima love v Božských dortech od Markéty.


Domov Maxov se nachází v obci Horní Maxov v krásném prostředí Jizerských hor nedaleko Jablonce nad Nisou. Dříve se to tam jmenovalo Maximiliansdorf, později Maxdorf. Markéta se nechala inspirovat symbolem otevřených dlaní, a zatímco se dívá na Michalovy ruce, přemýšlí, co by se na dort hodilo dál: „Ruce dávají něhu, teplo,“ a Michal doplňuje: „Když teplo, tak co kdybychom tam dali sluníčko?“ Markétě se nápad líbí, a tak se pustí do práce. Sluníčko by nemělo působit moc dětsky, ale zároveň by mělo být hodně stylizované, aby bylo jasné, co na dortu je. Markéta se rozhodla slunce posadit na velký obdélníkový základ – stůl s ubrusem. Marcipán se navlní tak, aby vypadal jako ubrus, okraje zastřihne a začistí kleštičkami. Markéta také prozradí, jaká byla její první větší investice do cukrářských pomůcek.


Dort se bude kompletovat až na místě, aby přežil převoz. Na závěr dílu Markéta divákům prozradí výtečný recept na kefírovou buchtu.
Recept najdete po odvysílání pořadu na stránkách www.bozskedortyodmarkety.cz.

Foto: TV Prima