Babovřesky pokořily rekord v návštěvnosti v kinech během prvního víkendu

Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků, čímž se Babovřesky staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu a překonaly tak dosud nejnavštěvovanější film Kajínek. První pětici nejúspěšnějších filmů tak v současné době tvoří snímky, na jejichž vzniku se podílela TV Nova.


Babovřesky jsou spolu s filmy Kájínek (119 289 diváků), Okresní přebor (116 159), Muži v naději (107 378) a Vratné lahve (107 362) první pěticí nejúspěšnějších českých filmů z hlediska návštěvnosti v kinech během prvního víkendu. Stejně jako na desítkách dalších českých filmů, i na vzniku těchto pěti podílela TV Nova. Podobně jako v případě dalších dvou Troškových filmů Čertova nevěsta a Doktor od jezera hrochů se i na vzniku Babovřesků podílela TV Nova formou předkupu televizních vysílacích práv, Babovřesky, které se v tom nejlepším smyslu vracejí ke stylu legendární komediální série Slunce, seno, diváky zavedou do oblíbeného vesnického prostředí. V lehkém nadhledu a komediální nadsázce budeme sledovat vršící se řadu až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky.

Podtitulek »z dopisu venkovské drbny« napovídá, že na scénu vstupují místní zbožné ženy v čele s Horáčkovou, »univerzální« drbnou, která pracuje na Obecním úřadě a sedá v kostele v první lavici. O všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… a osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit. A právě do této vísky koncem jara přijíždí nový farář. Zbožné ženy čekají váženého starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk a tím to vlastně všechno začíná… V hlavních rolích uvidíme Veroniku Žilkovou jako paní starostovou, v roli jejího manžela Pavla Kikinčuka a hlavní drbnu Horáčkovou ztvární Jana Synková. V roli faráře se představí Lukáš Langmajer, jeho sestru hraje Lucie Vondráčková a jejím nápadníkem bude Jan Dolanský.


Televize Nova dlouhodobě podporuje českou kinematografii formou produkcí, koprodukcí nebo předkupem vysílacích práv. Od letošního roku navíc bude TV Nova podporovat český film také prostřednictvím pravidelných příspěvků do Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie, jejichž výše by měla dosáhnout zhruba 100 milionů korun ročně.

Foto: www.babovresky.com