Aréna národů – 3. díl

Třetí den bude závodit pouze třináct soutěžících – pět dívek a osm mužů. V přímém souboji se tentokrát utkáme s Čínou, domácí Francií a Ukrajinou. Těšit se můžete například na soutěž Myší žranice, ve které se býk v aréně vyřádil nejen na soutěžících, ale také na samotných dekoracích. Dokonce tak musela být celá soutěž přerušena. Sledujte Arénu národů v sobotu 25. února ve 20 hodin na Prima family.

Lidský žebřík
Soutěží dva týmy proti sobě. Soutěžící tentokrát musejí postupovat po rampě odspoda nahoru. Staví lidský žebřík, na základnu tvořenou dvěma muži postupně šplhají další soutěžící a staví se na sebe. Měří se čas, za jaký týmy dosáhnou na vrchol rampy. Soutěží čtyři dívky a čtyři muži.

Býk a surfaři
Ani dnes se naši soutěžící býkovi nevyhnou. Soutěží najednou dva týmy a každý z mužů musí přeběhnout arénu, od dívky dostane na krk havajský věnec, se kterým vběhne zpět do arény a musí vyšplhat na zavěšené surfařské prkno a vydržet na něm tři vteřiny. Poté se spustí opět do písku, vyběhne zavěsit věnec a do arény může vyrazit další člen družstva. Soutěž je na tři minuty a počítá se počet získaných věnců. Hrají tři muži a jedna dívka.

Mapa pokladu
Soutěží najednou dva týmy. Dívky v kostýmech zvířat musejí se značkou býka proběhnout náročnou překážkovou dráhu a přes točnu, ze které se je snaží »sestřelit« soutěžící z jiných týmů, se musejí dostat až k závěrečné tabuli, na kterou symbol býka zavěsí. Na závěr se sečtou symboly býka, které tým dokázal přenést na cílovou tabuli. Soutěží čtyři dívky a dva muži jako obránci.

Myší žranice
V dnešní druhé »býčí« soutěži si sice zahraje sýr, ale bude to spíše »maso«. Soutěží najednou dva týmy. Soutěžící v kostýmech myší musejí vběhnout do arény, proběhnout jedním z tunelů a poté na minimálně tři vteřiny zalézt do dekorace v podobě sýra. Teprve pak se mohou s kouskem sýra stejnou cestou vrátit mimo arénu. Počítají se kousky sýra, které tým získá za dobu tří minut. Soutěží dva muži.

Motýlí závod
Jeden šnek, jedna šance. Soutěží všechny čtyři týmy najednou eliminačním způsobem – po každém kole nejhorší tým vypadne. Soutěžící v kostýmu šneka musí doskákat na točnu, na ní chytit jeden ze zavěšených listů a přes běžící pás se dostat do cíle. Soutěží pouze jeden muž.

Zeď šampionů
Soutěží všechny čtyři týmy najednou. V této závěrečné hře každého soutěžního dne jsou týmy zvýhodněny podle toho, kolik bodů získaly v předchozích soutěžích. Soutěžící se musejí jen za pomoci síly svých břišních svalů, silných rukou a tyče vyšplhat až na vrchol zdi. Měří se čas, za který družstva úkol zvládnou, a výsledné pořadí určí pořadí družstev za celý soutěžní den.

Foto: TV Prima