Aféry: 7. díl – Schodiště milenek

Advokát Dan Majer rozplétá spletité vztahy svých klientů a pátrá po příčině, která přivádí manželské páry až do jeho kanceláře rozvodového právníka. Kdysi milující se dvojice teď neváhají čelit rozvodovým tahanicím. Sedmý díl nového seriálu Aféry, inspirovaného skutečnými příběhy manželských dvojic v rozvodových řízeních, uvidíte z programových důvodů mimořádně až v neděli 8. května ve 21.15 hodin na Primě.


K rozvodu je většinou potřeba závažný důvod a Andrea Kopecká se domnívá, že ho má. Její muž Roman je projektant a pracuje hodně z domova, což mu podle Andrey poskytuje více než skvělou příležitost k nevěře. Jednou navíc přijde Andrea z práce dříve domů a náhodou potká na schodišti v jejich domě pohlednou blondýnku, která je jí svým chováním podezřelá. Dá si věci do souvislostí a vyvodí si z toho pro sebe závěr, že je to manželova milenka. Ztropí hysterickou scénu, ale manžel zapírá a zapírá. Přestože Romana stále miluje, rozhodne se Andrea pro radikální řešení. Pro Daniela Majera však nejsou její domněnky žádný důkaz. Zkušenosti mu říkají, že jen s nimi by u soudu neobstáli.


Napodruhé tedy Andrea dorazí s něčím průkaznějším. Její kamarádka viděla Romana v restauraci, jak se líbal s ženou, která odpovídá popisu slečny ze schodiště. A navíc našla Andrea doma v posteli cizí náušnici. Nová fakta uzná Majer jako dostačující a připravuje se na rozvodové jednání.
Chystaný rozvod rodičů je ovšem hodně proti srsti jejich synovi Michalovi. Vysvětlí rodičům, že dámské návštěvy chodily za ním a že nalezená náušnice patří jeho přítelkyni Dominice. Údiv nad tím, že syn tak brzy dospěl, u Kopeckých rychle vystřídá úleva, jak se vše vysvětlilo, a paní Kopecká s úsměvem stahuje svou žádost o rozvod.


Rodinná idyla ale nevydrží dlouho. Po nějaké době se Andrea objevuje v advokátní kanceláři znovu. A tentokrát v doprovodu Petry. Blonďaté slečny, kterou poznala při náhodném setkání na schodišti. Vysvětlování celé kauzy se tak opět zamotává. A Dan Majer zjišťuje, že důvod k rozvodu by sice měl být závažný, ale že nemusí být jen jeden. A že podváděný nemusí být jen životní partner.


Rozvodový právník a zapřisáhlý odpůrce vstupu do manželství Dan Majer se chystá na svatbu. Vdává se jeho sestřenice a advokát nemá nikoho, kdo by ho doprovodil. Všechny potenciální partnerky ho jedna po druhé odmítají. Věrna své pověsti se mu tak o doprovod postará maminka. K pobavení advokáta to ale vypadá, že ze svatby nakonec sejde. Jako by mu život znovu potvrzoval jeho názory na manželství. Nebo bude zase všechno jinak?

Schodiště milenek
Dan Majer – Pavel Kříž
Lucie Nováková – Kristýna Fuitová-Nováková
Andrea Kopecká – Alena Štréblová
Milan Kopecký – Roman Štolpa
Michal Kopecký – Vít Roleček
Petra – Eva Ujfaluši
Dominika – Natálie Bozděchová

Foto: TV P rima