Tomáš Matonoha: Na mé roli v Comebacku je nejhorší zpěv!

Odvažte se odvázat! Populární sitcom televize Nova se vrací! Další premiérové epizody původního českého sitcomu již od září 2011! Už téměř dvě desetiletí je v bytě Tomáše Pacovského (Tomáš Matonoha), bývalého zpěváka amatérské skupiny Krakatice, na návštěvě jeho svérázný bratr Ozzák (Martin Dejdar). A právě s Tomášem Matonohou jsme si popovídali.


Co je pro vás na roli Tomáše nejhorší?
Na této roli nic nejhoršího neshledávám, snad kromě zpěvu. Jediné, co můžu říct k natáčení, tak že pro mě bylo dost náročné, protože jsem v záběru vlastně skoro pořád.

Nakolik se prolíná realita vašeho života s Pacim?
Já pevně věřím, že vůbec! Nejsem si ničeho vědom. Naopak. Já jsem současný idol, zatímco Tomi Paci je oldies party. Je to jako kdybyste mě srovnávali třeba s Michalem Penkem.

Je Tomáš pro ženy stále sexy?
Pro některé může stále idolem být, což dokládá i postava Marcelky.

Nejvtipnější situace na place?
Těch bylo plno, ale největší zábava byla, když se poprvé točilo v polském fiatu. Téměř jsme se do něj nevešli a ještě jsme museli hrát. Za námi běželo plátno a drcali do nás dva rekvizitáři. To působilo neskutečně bizarně.

Máte stejné výchovné metody pro své děti jako Tomáš pro dceru Ivu?
Myslím, že ne, poněvadž si nejsem jistý, jestli ji v tom seriálu nějak vychovávám. Vzhledem k tomu, že je Paci někdo úplně jiný než já, tak je vychovávám jinak.

Jste s Martinem Dejdarem tak rozdílní i mimo kamery?
Ne. Kdybychom byli tak rozdílní i mimo kamery, tak spolu nebudeme schopni točit ani deset minut.

Chtěl byste Ozzáka jako bratra i ve skutečnosti?
V Comebacku hraju v podstatě velký nešťastný osud, kdy má Tomáš takového bratra, který mu prakticky permanentně komplikuje život. Takže si nejsem jistý. Ozzák je příliš sitcomová postava. Představit si, že by se ocitl v reálu… Asi by to bylo hodně komplikované.

Co je Tomyho největší chybou?
Je příliš velký alibista, příliš pohodlný člověk a není moc ambiciózní. A taky mu chybí odvaha.

Zasahoval jste někdy do scénáře?
Nezasahoval jsem do hotových scénářů, ale výrazně jsem se podílel na debatách, o čem by měly být jednotlivé díly, příběhy, motivy. Je lepší, když sitcom někdo výborně napíše a my se to naučíme, než zasahovat do scénářů.

 


Foto: TV Nova