La Gioia: Plníme si další sen – pracujeme na vánočním albu!

Letošní 14. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska bude v duchu česko-slovenském a opravdu se zde vystřídají jak hvězdy českého, tak i slovenského pop-rockového nebe. Už 14. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska se uskuteční v sobotu 4. srpna 2012 a mimo jiných na něm vystoupí i Petra Janů, Monika Absolonová, Martin France, Martin Chodúr, David Deyl, Jarek Šimek, Miloš Novotný, Sisa Sklovska, Martin Harich, Peter Cmorik, La Gioia, Thomas Puskailer a řada dalších. A právě formaci La Gioia jsme položili několik otázek.

Jak se vám líbí nápad Česko – Slovenské Housky?
Česká a slovenská hudba má hluboké kořeny a vystoupení umělců z obou stran na jednom pódiu je pro návštěvníky této benefiční akce dobrá myšlenka.

V posledních letech tu máme spoustu televizních Česko – Slovenských projektů, proč si myslíte, že slaví takové úspěchy?
Pro mnoho lidí má rozdělení Česko-Slovenska trpkou příchuť. Máme k sobě ale určitě blíže, fandíme si nejenom v hudbě.

Jak jste se vůbec dívali na rozdělení Československa?
Ukázalo se, že nás to více spojilo, než rozdělilo.

Sledujete českou hudební a kulturní scénu?
V České republice je mnoho kvalitních autorů, umělců a skupin. Navíc osobnosti jako Karel Gott, Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Michal David, Olympic a řada dalších je pro slovenské publikum záruka kvality a vyprodaných sálů.

Kdo se vám z českých interpretů líbí nejvíce?
Karel Gott, Lucie Bílá, Michal David, Dalibor Janda…

Vystupujete v Česku?
Máme za sebou již celou řadu vystoupení od Otrokovic a Hodonína až po Plzeň. V říjnu a listopadu letošního roku budeme také hosty akustického turné Michala Davida jak v České, tak Slovenské republice.

Jaký je rozdíl mezi českým a slovenským publikem?
Vše je v lidech, projevy emocí u návštěvníků koncertů a především fanoušků vytváří krásnou a příjemnou atmosféru. Děláme to především pro ně.

Dovedete si představit, že byste žili v Česku natrvalo?
Umělecký život nás může později zavát i do Prahy, pro kterou se rozhodlo už mnoho slovenských umělců.

Jak prožijete druhou půlku prázdnin?
Konečně máme chvilku času jak pro sebe, tak i pro naše rodiny a známé.

A co chystáte pro své fanoušky do konce roku?
Pracujeme na vánočním albu, plníme si tak další sen. Natáčení se uskuteční v září až v říjnu. V pražském paláci Aventin jsme křtili naše druhé album Per Te za přítomnosti kmotrů: Lucky Bílé, Michala Davida a Vaša Patejdla. Prodeji alba se mimořádně daří. Mimo akustické turné s Michalem Davidem vystoupíme v Třinci, Luhačovicích, Havířově, Praze, Karlových Varech, Liberci, Sokolově a v dalších městech České republiky.

Foto: Martin Production