Berenika Kohoutová: Kdo dělá ramena, nemá za sebou vůbec nic

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová září jako Linda Řípová každé pondělí večer na ČT1 v rodinném seriálu o radostech i strastech v každém věku Život je ples. V šestnácti dílech vypráví o vztazích mezi lidmi, o lásce, rodině, dialogu mezi generacemi a o stárnutí, které čeká každého z nás.

Co vás přesvědčilo o tom, abyste přijala roli v seriálu Život je ples?
To, že je to moc krásně a vtipně napsaný seriál s úžasným hereckým obsazením. Díky tomu jsem měla možnost potkat se s lidmi, jako je Radek Brzobohatý, Alenka Vránová, Daniela Kolářová a mnoha dalšími. A kouzelná je samozřejmě i role Lindy, kterou hraji.

Čím je vám Linda nejbližší?
Asi svým vystupováním. Působí drsněji, než jaká ve skutečnosti je. S tím se já osobně setkávám naprosto běžně. Lidi, kteří mě poznají blíž, se často diví, že jsem vlastně hodná holka…

Linda sní o kariéře rockové zpěvačky. Jak to máte s muzikou vy?
Já už jsem si několika kapelami prošla, měla jsem i dost punkové období. Momentálně jsem se ale přeorientovala spíše na jazz. Spolupracuji s Emilem Viklickým a mám kapelu Femme Plastique, ve které bych chtěla skloubit jazz, pop a elektro.

V čem byla pro vás spolupráce s tolika profesně zkušenějšími kolegy nejcennější?

Zjistila jsem, že právě ti největší profesionálové jsou absolutně nejslušnější a nejskromnější umělci. Většinou to platí tak, že kdo dělá ramena, nemá za sebou vůbec nic.

Na který okamžik z natáčení nejraději vzpomínáte?
Jak jsme s Radkem Brzobohatým museli při jedné akci strašně zmoknout. On byl naprosto úžasnej. Já jsem se do něj zamilovala už předtím, ale tady mě prostě dostal.

Prozradíte mi, kolik je doyenovi vaší rodiny a jak spolu vycházíte?
Mojí babičce je 81 let a máme nádherný vztah. Je prostě úžasná.

Život je ples
O radostech i strastech v každém věku. V novém komediálně laděném seriálu České televize uvidíme plejádu známých herců: L. Vlasákovou, D. Kolářovou, K. Fialovou, P. Lněničku, V. Cibulkovou, J. Štěpánkovou, A. Vránovou. J. Krampola, S. Zindulku, O. Vlacha, I. Bareše, B. Kohoutovou, A. Mišíka a další. Scénář I. Obermannová. Kamera P. Koblovský. Režie P. Slavík
Na ČT1 každé pondělí od 20 hodin

Foto: Česká televize