Vražedný týden otevírá Zlé pondělí

Nová sedmidílná řada detektivek s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou. Únos dítěte je vždycky závod s časem – tentokrát jej běží londýnská psychoanalytička Frieda Kleinová. Jejím jediným vodítkem jsou děsivé sny jednoho z pacientů, kterému se nutkavě vrací představa, že unáší chlapce podobného ztracenému pětiletému Matthewu Faradayovi. Frieda, která je zprvu přesvědčená, že policie její obavy rovnou smete ze stolu, je postupně proti své vůli zatažena do samého centra případu. Jiný únos dítěte, k němuž došlo před dvaceti lety, nabídne nové vodítko, které dokáže odkrýt pouze Frieda, odbornice na uvažování psychicky narušených jedinců.


Strhující příběh plný dějových zvratů, nečekaných setkání i zvláštního tajemství, které v sobě nese hlavní postava, způsobí, že knihu nedokážete odložit. Spousta věcí navíc zůstává otevřená do dalších dnů v týdnu.
Autorská a manželská dvojice píšící pod pseudonymem Nicci French (Nicci Gerrardová a Sean French) vydala už dvanáct knih, které jsou v Británii bestsellery. Zlé pondělí otevírá novou řadu s psychoanalytičkou Friedou Kleinovou, která sama má svá tajemství a úzkosti, přesto patří ke špičce ve svém oboru. Důležitou roli v příběhu hraje i město Londýn, které Frieda nedokáže opustit. Další román z této řady, Ztracené úterý, připravuje Argo k vydání.

Vydalo: Argo, 308 stran, cena 298,- Kč
Přeložil Petr Pálenský

„Tato autorská dvojice patří nepopiratelně ke špičce britské psychologické detektivky, jsou mistry nečekaných zvratů, dokážou brilantně vystupňovat napětí.“
Observer

„Návykové čtení, které vám pocuchá nervy.“
Daily Express

Foto: Argo