Today’s World and Václav Klaus

V nakladatelství Fragment vychází anglický překlad titulu, který byl vydán u příležitosti 70. narozenin prezidenta republiky Václava Klause. Jedná se o výjimečný sborník, ve kterém je obsaženo více než padesát příspěvků českých i zahraničních osobností. Nyní si jednotlivé příspěvky budou moci přečíst i zahraniční čtenáři!


Dne 19. června 2011 oslavil prezident republiky Václav Klaus významné životní jubileum. Nakladatelství Fragment připravilo ve spolupráci s více než padesáti českými i zahraničními autory výjimečný dárek, tzv. Festschrift »Václavu Klausovi«. Každý z příspěvků je jedinečný a byl napsán pouze do tohoto sborníku. Kniha obsahuje úvahy a názory na otázky z různých oblastí, vzpomínky na osobní i pracovní setkání.
Vydání titulu v českém jazyce zaznamenalo nemalý ohlas v zahraničí. Nyní vychází jeho anglický překlad pod názvem Today’s World and Václav Klaus. Příspěvky významných osobností z patnácti zemí světa si mohou přečíst nově také čtenáři v zahraničí.
V anglickém textu jsou navíc zařazeny dva nové příspěvky:
Charles Dallara ‒ VÁCLAV KLAUS AND THE CZECH TRANSITION
David Henderson ‒ CLIMATE CHANGE ISSUES: THE SPECIAL CONTRIBUTION OF VÁCLAV KLAUS
Kniha Today’s World and Václav Klaus se objeví na pultech ve vybraných knihkupectvích.

Anotace
Tato kniha, tzv. Festschrift, je sborníkem příspěvků, které zahraniční i čeští autoři napsali u příležitosti 70. narozenin prezidenta České republiky Václava Klause. Obsahuje odborné a nadčasové texty více než padesáti autorů z patnácti zemí světa.
Jsou mezi nimi významní politici, ekonomové, filozofové, představitelé úspěšných think tanků a firem, a další osobnosti veřejného života a vědy. Píší nejen o Václavu Klausovi, ale především o tématech a myšlenkách, které s ním sdílejí. Každý z autorů zná Václava Klause osobně a každý z nich napsal svůj příspěvek pouze pro tuto knihu a pro její čtenáře.
Vznikl tak jedinečný sborník textů o evropské integraci, o jednotné evropské měně, o politickém a ekonomickém vývoji v České republice, o problematice klimatických změn, o potřebě obhajoby svobody a kapitalismu, ale i o dalších tématech naší současnosti a budoucnosti.

Foto: Nakladatelství Fragment