Stephan Pastis – Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Pro děti a mládež: Stephan Pastis – Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí. Timmy Nezdárek – zakladatel, prezident a generální ředitel nejlepší detektivní agentury ve městě, nejspíš v celém státě a možná i na světě.


Určitě to nepotrvá dlouho a promění svoji firmu v celosvětové impérium, díky němuž zbohatne natolik, že už si máma nikdy nebude muset dělat starosti s placením účtů. Zatím brázdí na svém Nezdárkoletu – mámině elektrické dvoukolce – ulice města a řeší ty nejzapeklitější zločiny a záhady. Při tom mu (nepříliš zdatně) pomáhá jeho obchodní partner, obrovitý, ovšem taky neuvěřitelně líný lední medvěd jménem Kapitán, a také kamarád Koblížek, který je ovšem natolik posedlý studiem, že občas nezvládá úplně jednoduché špionážní úkoly. Jediným trnem v oku je Timmymu jistá metr dvacet vysoká osoba ženského pohlaví, jejíž jméno nesmí být vysloveno, majitelka konkurenční detektivní agentury. A taky spolužačka Molly Moskinsová, která je věčně cítit po mandarinkách a která je do Timmyho tak poblázněná, že to z ní dělá jasného (a jediného) hlavního podezřelého.

Timmy Nezdárek: Chybička se vloudí
pevná vazba bez přebalu, 304 stran, cena: 248,- Kč
Originální název: Timmy Failure: Mistakes Were Made
Přeložila: Naďa Funioková

O autorovi:
Stephan Pastis se narodil v roce 1960 je americký humorista, kreslíř a autor úspěšného komiksového stripu Pearls Before Swine. Timmy Nezdárek je jeho první knihou pro děti.

Foto: Nakladatelství Jota