Sophia Lowellová – Glee. Jak to začalo

Populární americký seriál Glee ze života středoškolského pěveckého sboru vysílá televizní stanice Prima Love. Nakladatelství CooBoo nyní vydalo knížku, v níž se jeho příznivci dozvědí, co se dělo předtím, než seriál, který se vysílá ve dvaceti zemích světa, začal. Do konce roku 2011 vyjdou ještě další dva díly.


Will Schuester je středoškolský učitel španělštiny, kterému se naskytne příležitost, jak vrátit školnímu sboru, v němž kdysi úspěšně působil, zašlou slávu zpět. Ale ukáže se, že ho čeká pořádná práce. Ve škole se dává přednost sportu a do sboru se moc studentů nehrne. Ti, kteří přijdou na konkurs, jsou většinou samé oběti školní šikany – obtloustlá černoška Mercedes, extravagantní Kurt, koktající Tina, Artie, který je na vozíku, a nesnesitelně ambiciózní Rachel. Učitel Will Schuester ale díky malé lsti přesvědčí i populárního kapitána školního fotbalového týmu Finna.


Seriál vytvořili Ryan Murphy, Brad Falchuk (Plastická chirurgie s. r. o.) a Ian Brennan, jehož středoškolské zážitky posloužily jako základ příběhu. Glee je především hudební fenomén, okupující od roku 2009 čelné příčky hitparád, velmi důležitou roli ale hraje i příběh. Tvůrci se nebáli obnažit a řešit témata, jako jsou rasismus, homosexualita, různé formy diskriminace a vypořádávání se se složitými životními situacemi. V roce 2009 měl jednu chvíli seriál dvacet pět songů v Billboard Hot 100 (nejvíce od dob Beatles), neoficiální hymny Don’t Stop Believing se prodalo již přes 750 tisíc kopií a seriál každý týden sledovalo v průměru deset milionů Američanů.

Foto: www.cooboo.cz