Sharon Osbourneová – Pomsta

V nakladatelství Jota vychází novinka z ediční řady Beletrie pro ženy s nadhledem – Sharon Osbourneová – Pomsta. Rockově přímočarý román manželky Ozzyho Osbournea plný dokonale zákeřných intrik a nespoutaného sexu. Dvě sestry. Jeden sen. Vítěz bere vše. Beletristická prvotina Sharon Osbourneové, celosvětově známé hudební a filmové celebrity, manželky ještě proslulejšího Ozzyho Osbourna.


Dravým, bezohledně přímočarým, rockově tvrdým stylem popisuje dramatický příběh matky a jejích dvou dcer, ambiciózních žen, které spojuje a současně rozděluje touha po slávě a úspěchu. Prostřednictvím až filmově působících nekompromisních scén plných sexu, vášně, zloby, lásky a napětí přibližuje jejich boj o místo na slunci.
Nedává čtenáři vydechnout, dějem plným zvratů ho žene krajinou pozlátka, bohatství a zášti, úspěchů a pádů. Roztáčí nekonečný vír vítězství i pokoření, triumfů a zklamání, která nevyhnutelně končí touhou po pomstě.
Osbourneová píše o věcech, které velmi dobře zná, a umí o nich vyprávět dobře. Ačkoli se vyhýbá přímým odkazům, její příběhy fascinují nádherně melancholickým popisem londýnského Soha, stejně jako dokonalým vhledem do zvláštního světa Hollywoodu. Kreslí živočišně barvité, naprosto věrohodné postavy unášené ambicemi.
Pomsta je kniha, od které se neodtrhnete, která vás užene, a přesto donutí přečíst každé slovo. Protože – a budiž to varování na závěr – stačí vynechat jedinou stránku a možná přijdete o další z autorčiných velkolepých zvratů. Kniha vychízí v pevné vazbě s přebalem (456 stran) s doporučenou cenou 358 korun.

O autorce
Sharon Osbourneová (*1952) je britská mediální hvězda, hudební manažerka, úspěšná podnikatelka a autorka dvou nesmírně populárních autobiografií, z nichž první se prodalo před dva miliony výtisků. Do povědomí široké veřejnosti se dostala především jako manželka Ozzy Osbournea, o jehož kariéru se starala po jeho odchodu z heavymetalové skupiny Black Sabbath.

Ukázka
Stály proti sobě, Stoneovy sestry, dvě z nejslavnějších žen této planety, obě zbožňované pro svůj talent a krásu, a přitom obě tak odlišné.
Chelsea byla oslnivá, smyslná, měla husté černé vlasy, jemnou světlou pleť a výjimečně tmavě modré oči lemované hustými černými řasami. Byla to klasická kráska, podobala se hollywoodským filmovým hvězdám ze staré školy, pravděpodobně nejtalentovanější herečka své doby. Její nadání ale přinášelo problémy… V devětadvaceti toho za sebou měla víc, než většina lidí zažije za celý život.
Mladší sestra Amber byla běžně známá jako Miláček Ameriky, i když pocházela z Weybridge v Surrey. Byla to kráska se širokou tváří a bradou do špičky, zelenýma očima, které zdědila po matce, a zlatavými vlasy barvy jantaru — k mnoha šťastným shodám okolností v jejím životě patřil i fakt, že její jméno odpovídalo právě odstínu vlasů. Amber byla svého času největší popovou hvězdou. Teď patřila k nejoblíbenějším světovým filmovým herečkám. Po třech platinových albech si na účet připsala řadu mimořádně úspěšných filmových hitů: muži ji milovali, ženy se jí chtěly podobat. Hlas měla jemný jako samet. Hebký, nevinný, čistý, zranitelný, vždy ale s jasně patrným erotickým podtónem.
Jak se ale mezi lidmi říká, člověk si musí dávat pozor, za čím se vlastně žene.
Stoneovy sestry šly celý život za svým snem. A pak se ukázalo, že na samotném vrcholu je místo jen pro jednu z nich…

Foto: Nakladatelství Jota