Sally Gardnerová – Tři vypečení sledi

Konečně jsem se dočkala a přečetla jsem si druhý díl série Křídla a spol. Opět se mi kniha moc líbila, jak příběhem, stylem vyprávění i ilustracemi. Kniha je určena dětem od osmi let, které mají rády víly a čáry.


V minulém díle, který se jmenoval Operace králíček se narodila Emily. Našli ji v krabici na klobouky na letišti. Adoptovala si ji povrchní, ale bohatá rodina Dashwoodova. Poté, co se jim narodila vlastní trojčata, udělali z pětileté Emily služku. Až v osmi letech poznala svoji sousedku paní Stringovou a jeho kocoura, který vypadá jako člověk. Kocour se jmenoval Šídlo a pomáhal Emily s domácími pracemi. Po smrti paní Stringové Emily zdědila kouzelný obchod s klíčemi a vyřešila se Šídlem případ zlé čarodějnice, která měnila lidi v růžové králíky.
V tomto díle se s ní setkáváme již v kouzelném obchodě, který má nožičky a přemisťuje se sám, tam kde uzná, že je to potřeba. Spolu s ní tam bydlí Šídlo a jedenáctiletý kluk Buster, který je vílí detektiv. Všichni tři pracují pro detektivní kancelář Křídla a spol. Emily je spokojená. Těší se na další případ a studuje knihy jak být dobrým detektivem. Najednou dostanou k vyřešení tři případy, které vypadají, že spolu souvisí. Začne to záhadnou smrtí pana Crosse . Jeho hospodyně ho viděla stát u rybníčku a najednou ho něco vystřelilo do nebe a on spadl zpět na zem mrtev. Druhá událost se stala kousek vedle, kde finišovali s přípravami na svatbu a stalo se něco nečekaného, co svatbu překazilo. A do třetice je vyhledá smutný pán a řekne jim, co vše divného se mu děje. Emily je z nových případů nadšená a postupně se svými kamarády rozplétá vzniklé záhady. Jak jsem niž napsala, kniha se mi líbila a dobře se četla. Dětem by mohly vadit anglické jména, ale přijde mi, že tentokrát jich tam není tolik jako v prvním díle nebo jsem si na ně zvykla. Příběh je přes svoje záhady dobře pochopitelný a malí čtenáři mohou pátrat spolu s Emily. Tento díl mohou číst i ti, co nečetli ten předešlý. Těším se na další knihu z této série a doufám, že jej Mladá fronta brzy vydá.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta