Sally Gardnerová – Operace králíček

Buď mám takové štěstí nebo je to fakt, ale do ruky se mi dostala další krásná kniha pro děti. Poslední dobou čtu samé vydařené dětské knihy, tak snad v té linii budu pokračovat. Tato je určena dětem od 8let a je moc pěkně a čtivě napsána.


Kniha začíná vyprávěním o Daisy a Ronaldu Dashwoodových, kteří jsou bohatí a taky sobečtí. Jednou v televizi byla zpráva o nalezeném dítěti z krabice, které dostalo jméno Emily. Daisy si ho přála a tak jej adoptovali. Později zjistili, že to není dítě pro ně – není modrooká blondýnka a přestalo jim na ní záležet. Když se dozvěděli, že Daisy čeká trojčata, tak se rozhodli, že z Emily v pěti letech udělají služku. Po narození trojčat přibylo Emily ještě více práce. Až v osmi letech, kdy Daisy začala své trojčata vozit do společnosti, Emily poznala sousedku slečnu Stringovou. Slečna Stringová byla na Emily moc hodná, rozhodla se jí učit a spolu se svým kouzelným mluvícím kocourem Šídlem ji pomáhali s její prací v Daysině domácnosti. Jednoho dne se vše změnilo, při vyučování historie ji slečna ukázala zlaté klíče, které v Emiliině přítomnosti ožily. A tu začíná krásné a napínavé dobrodružství plné hodných víl proti zlé čarodějnici.
Čtení mě moc bavilo, písmena jsou větší, stránky jsou proloženy hezkými ilustracemi a měla jsem ji přečtenou za chvíli. Musím uznat, že je to velmi lehce a svižně napsáno. Vzhledem k tomu, že kniha má podtitul první případ vílí detektivní kanceláře, tak doufám, že se brzy objeví pokračování. A ještě jednu věc nesmím opomenout, všechny knihy z nakladatelství Mladá fronta, co jsem zatím četla, mají v sobě záložku. Takovou tu tenkou šňůrečku, která je přilepená k vazbě. Je to detail, ale já jsem za ní moc vděčná, kdykoliv mě něco vyruší, nemusím pokládat knihu hřbetem vzhůru, když nemám po ruce nějaký papírek. Normální záložky totiž věčně ztrácím, takže si jen pochvalně přikyvuji, jak se mám, že záložka je kdykoliv k dispozici.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta