Ronald L. Kotler, Maryann Karinchová – Tajemství dobrého spánku

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná: Ronald L. Kotler, Maryann Karinchová – Tajemství dobrého spánku – 365 způsobů, jak se dobře vyspat. Víte, že spánkem strávíme třetinu života? Bez kvalitního spánku se cítíme unavení, v práci se nám klíží oči, a proto pijeme tolik kávy, až se celí třeseme. Miliony lidí trpí poruchami spánku a drtivá většina z nich není diagnostikována ani léčena. Mnohem horší ale je, že neznáme rizika spojená s poruchami spánku, včetně jeho nedostatku, a že si neuvědomujeme, že pomoc máme na dosah ruky.

Nová kniha Tajemství dobrého spánku se složitým tématem spánku zabývá v překvapivě jednoduchých a lehce splnitelných krocích. Dr. Kotler se s vámi podělí o tajemství klidného spánku a poradí vám také jak:
– překonat nespavost, spánkovou apnoe a chrápání
– doplnit spánkový deficit
– odehnat špatné sny
– si poradit s náměsíčníkem nebo nočním jedlíkem
– se zbavit skřípaní zubů a mnoha dalších potíží

brožovaná vazba / 200 stran / cena 238,- Kč

„Nezapomeňte, že i Šípková Růženka tvrdě spala. Nepřevalovala se v posteli sem a tam.“
Paradise Health and Nutrition

O autorech:
MUDr. Ronald L. Kotler se specializuje na vnitřní medicínu a plicní a spánkovou medicínu. Pracuje jako poradce farmaceutických podniků, vede praktickou výuku na Lékařské fakultě Pensylvánské univerzity, je řádným členem Amerického kolegia internistů i kolegia plicních lékařů a také členem Americké akademie spánkové medicíny. Společně s doktorem Charlesem Cantorem začal v Pensylvánské nemocnici provozovat centrum výzkumu spánku, kde již léčili tisíce pacientů. Je spoluautorem knihy O 20 let mladší (20 Years Younger, 2011).
Maryann Karinchová je literární agentkou, spisovatelkou, mluvčí a konzultantkou. Pracovala jako ředitelka divadla i jako mluvčí a vedoucí tiskového oddělení různých společností. Knihy začala publikovat v roce 1994. V roce 2003 založila literární agenturu, jež se zabývá literaturou faktu.

Foto: Nakladatelství Jota