Román K. J. Fowlerové vám uloupí srdce a nevydá ho zpět

Nakladatelství Plus vydalo cenami ověnčený román Karen Joy Fowlerové Všichni jsme z toho úplně na větvi. Silný příběh inspirovaný skutečnými událostmi vypráví o již dospělé Rosemary a její rodině, která se v 70. letech zúčastnila unikátního vědeckého experimentu. Tento román plný emocí ve vás nenávratně něco změní. Je o dvou sestrách, Rosemary a Fern, které nejsou podobné žádným jiným sestrám, jaké jste kdy poznali.

obalka navrhy
Román Všichni jsme z toho úplně na větvi se pyšní titulem New York Times Bestseller a Karen Joy Fowlerová za něj získala prestižní americkou cenu PEN Faulkner za nejlepší román roku 2014 a dostala se do užších nominací na Man Bookerovu cenu. Práva byla prodána do pětadvaceti zemí a jen v Británii se prodalo přes milion výtisků. Připravuje se také televizní mini-série.
Jako malá holka byla Rosemary Cookeová pořádně upovídaná. Dnes je z ní dospělá žena, která toho moc nenamluví a především nikdy nemluví o své rodině. Dříve mívala sestru ve stejném věku, skoro dvojče, a staršího bratra. Oba sourozenci se však z jejího života vytratili. Jak a proč k tomu došlo, představuje velké rodinné trauma a tajemství. Na její sestře Fern totiž bylo něco opravdu výjimečného a zvláštního.
Všichni jsme z toho úplně na větvi je román o rodině, o lásce a jednom vědeckém experimentu, který dodnes vyvolává silné emoce. Autorka se nechala inspirovat skutečnými událostmi experimentu Nim, jehož cíle, jak se později ukázalo, nebyly zas tak ušlechtilé a vědecky nezištné, jak se původně zdálo.
Světové kritiky i hodnocení čtenářů nešetří chválou. Spisovatelka Ruth Ozeki komentovala knihu slovy: „Už jsou to roky, kdy mě nějaké kniha takhle sebrala. Když jsem ji ve tři ráno dočítala, plakala jsem, a když jsem se druhý den probudila a znovu si přečetla konec, rozplakal mě zas.“

Foto: Nakladatelství Plus

FB_post_chalupari