Petra Neomillnerová – Tanec s carevnou (Tina Salo)

Nakladatelství Brokilon uvádí na trh další knihu z upírské serie nejpopulárnější české autorky fantastiky Petry Neomillnerové. Serie je také předlohou pro připravovaný film produkce FilmBrigade. Série nespadá jen do kategorie paranormálních romancí, ale obsahuje i prvky detektivního příběhu a akční fantastiky.


Tina Salo je upírka, velmi specifická upírka, které nevadí denní světlo a ze všeho nejvíc miluje zahálčivý »klubový« život v současné Praze, povalování v posteli a upírské »badboye«. To všechno je jí však dopřáno jen málokdy, i v románu Tanec s carevnou ji hned v úvodu vyštve z teplého lože zásahová jednotka a Tině i jejímu partnerovi nezbývá nic jiného, než uprchnout z Čech a vydat se za polární kruh do nehostinné tundry, kde se momentálně nachází jádro jejich problémů. V depresivním Norilsku, městě s největší koncentrací současných i bývalých vězňů na metr čtvereční, pak Tina odhaluje další z tajemství své rodiny.

O autorce:
Spisovatelka a žurnalistka Petra Neomillnerová debutovala v roce 2002 v Pevnosti povídkou Ta, kterou smějí sedlat jen bohové, od té doby má na kontě dvaadvacet vydaných knih, románů z oblasti fantastiky, povídkových sbírek i populárně naučných publikací o magii. V současné době se věnuje tvorbě literatury pro děti a mládež. Spolupracuje s nakladatelstvími Brokilon, Albatros a Epocha.

Foto: Nakladatelství Brokilon