Petra Neomillnerová – Magický herbář

V nakladatelství Epocha právě vychází nový, druhý svazek edice Magická knihovnička. Kapesní průvodce světem magických rostlin napsala Petra Neomillnerová a knihu nazvala Magický herbář.


S rostlinami je spojena naše existence, provázejí nás od narození až do konce života, poskytují nám potravu i přístřešek a naši předkové, kteří byli s přírodou v bližším sepětí, než jsme my dnes, si to dobře uvědomovali a lépe než my dokázali vycítit sílu, která v rostlinách je, pracovat s ní a užívat ji ke svému prospěchu.
Kapesní herbář magických rostlin nemá ambice zasvětit vás do všech tajů přírody, může však být prvním průvodcem, který vám rostliny představí tak, jak je ještě neznáte, a poskytne vám praktický návod, kdy a proč byliny sbírat a jak je jednoduše používat v tradiční magii. I dlouhá cesta začíná prvním krokem…
Ilustroval Jiří Petráček.

1. vyd., váz., formát – 115 x 160, 120 stran – cena 149,- Kč

O autorce
Petra Neomillnerová (1970), jedna z nejúspěšnějších autorek současnosti se ve své tvorbě zaměřuje především na fantasy. Její práce se vyznačují nejen velmi čtivým literárním stylem, ale až naturalistickou syrovostí a tvrdostí, a to jak po stránce dějové, tak i v charakterizaci postav. Právě to dává jejím textům nádech opravdovosti.
Debutovala povídkou Ta, kterou smějí sedlat jen bohové… v časopise Pevnost. V roce 2006 vydala první samostatnou knihu – sbírku Vlastní krev, v níž soustředila příběhy o čarodějce Moire a přidala několik dalších povídek, následovaly první díl cyklu Písně čarodějky (příběhy čarodějky Moire a Desmonda) s názvem Nakažení (2007) – druhý a třetí díl vyjde v Nakl. Epocha ještě v letošním roce – sbírka povídek spojující fantastiku se S/M tématikou Hry na bolest (2007) a první část cyklu o upírce Tině Salo ze současné Prahy Sladká jak krev (2007). V r. 2008 vyšlo pokračování série Doušek věčnosti (2008) a Past na medvěda (2008). Román, jehož hlavní hrdinkou je zaklínačka Lota, Psí zima, vyšel v r. 2008, další rok vydala fantasy román Dítě Skály a povídkovou sbírku Zaklínačka Lota, v r. 2010 vyšly další dva díly série Tina Salo Smrt u archanděla a Vlci Sudet. Kromě beletrie se dlouhodobě věnuje esoterice a magii.
Na magické téma jí dosud vyšly čtyři tituly: Magické kameny (2006), Milostná magie (2007), Runová magie (2007) a Magický zvěrokruh (2010), který je zároveň prvním svazkem edice Magická knihovnička. Publikuje také ve sbornících a spolupracuje s časopisem Pevnost.

Ukázka
Láska je láska
Připadáte si dost připravení a chcete už čarovat? Dobrá, pro začátek něco pozitivního, třeba láska.
Každý chce milovat, každý chce být milován a tomu odpovídá i seznam rostlin přivolávajících či vyvolávajících lásku. Je dlouhý, takže z něj vyberu jen byliny snadno dostupné a typicky české. I tak máte na výběr…

***
Růže
Růže je bez všech diskusí květinou neodmyslitelně spjatou s láskou a milostným čarováním. Darování růží má jasnou symboliku, z růží se pletly svatební věnce a kytice, vážené byly však také její léčivé vlastnosti…

***
Pampeliška lékařská
Pampeliška je květinou zasvěcenou slunci, rostlinou zářivé síly a vitality. Přidává se do slunečních kadidel, aby zvýšila jejich sílu, čaj z listů nebo z kořene rozvíjí psychické síly a obrazivost, květy se proto přidávaly do kadidel při věštění.
Jestliže kvetoucí papmpeliška je sluneční květinou, zralá semena náležejí Luně, mají se sbírat za svitu úplňku a pokud potřebujete nalézt psychickou rovnováhu…

Foto: Nakladatelství Epocha