Patrick Ness – Hlas nože

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Patrick Ness – Hlas nože. Trilogie Chaos. Kniha první. Podaří se Toddovi rozluštit tajemství Hluku, který ovládl planetu Nový svět? První díl strhující trilogie Chaos!


Planetu Nový svět kolonizuje malá skupina osadníků z nepřátelského Starého světa. Po mnoha letech dochází k nečekanému zvratu. Domorodí obyvatelé se vzbouří, zaútočí na osadníky a usmrtí všechny ženy. Muže a zvířata náhle napadne podivný vir, který umožňuje slyšet myšlenky ostatních.
Uniknout se podaří jen nevzdělanému mladíkovi Toddovi, který si stihl vzít na cestu pouze ruksak, lovecký nůž, deník, ale hlavně to vůbec nejdůležitější – svého věrného psího přítele. Ostatní obyvatelé v čele s šíleným knězem ho však pronásledují a kvůli nebezpečnému viru nebezpečí stále narůstá.
Tento nelibozvučný myšlenkový mrak se nazývá Hluk a projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem. Nikdy vás nenechá na pokoji a žádná vaše představa a ani jeden váš plán tak nejsou soukromé. Todd objeví v Hluku jakousi »díru« a záhy zjistí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. Postupně vychází najevo několik prazvláštních situací z minulosti a Toddova strastiplná cesta s armádou v patách se zdá jako nikdy nekončící příběh.


Hlas nože je první díl nervy drásající sci-fi trilogie Chaos, plná napětí, dramatických zvratů a nečekaných odhalení, ale i humorných situací. Ve Velké Británii se téměř okamžitě po vydání stala hitem, na jehož pokračování čtenáři nedočkavě čekali. O kvalitě napínavé dystopické série svědčí i zísaná ocenění Booktrust Teenage Prize, Guardian Award a James Tiptree, Jr. Award (2008). V roce 2009 figurovala série na užším seznamu uchazečů o Carnegieho medaili.

pevná vazba s přebalem / 130 x 200 mm / 372 stran / cena 298,- Kč

Motto: „Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem.“ / „The Noise is a man unfiltered, and without a filter, a man is just chaos walking.“

brožovaná / 130 x 200 mm / 372 stran / cena 248,- Kč
paperback vyšel 15. 6. 2011

V Nakladatelství Jota vyjdou i další dva díly trilogie – Temný ráj a Válka hluku.

Foto: Nakladatelství Jota