Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945?

V nakladatelství Fragment právě vychází novinka s názvem Adolf Hitler. Důkazy, fakta a informace, které autoři Simon Dunstan a Gerrard Williams shromáždili během pětiletého výzkumu, vypovídají o útěku století. Opravdu zemřel německý vůdce Adolf Hitler v Berlíně 30. dubna 1945?


Vyřčení teorie o možném útěku jednoho z nejobávanějších diktátorů 20. století vzbudilo živou diskusi po celém světě. Autoři – vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams ‒ věnovali výzkumu a sběru informací přes pět let a nyní přinášejí pádné doklady toho, že Führer spolu s dalšími významnými nacisty unikl z Německa a pohodlně dožil až do své smrti v roce 1962 v odlehlém údolí v Argentině.
„Neměli jsme prvotně v úmyslu jen obracet dějiny, ovšem důkazy, které máme k dispozici, byly tak šokující, že je jednoduše není možné ignorovat,“ řekli autoři díla tisku i televizi. Ve své knize předkládají přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve v nedávné době odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů. Dle svých slov se dokonce setkali s lidmi, kteří přítomnost Adolfa Hitlera v argentinském údolí dosvědčili.
Simon Dunstan a Gerrard Williams si pokládají na podporu svého tvrzení několik zásadních otázek:
Proč Josif Vissarionovič Stalin a prezident Dwight David Eisenhower i po válce věřili, že Hitler pořád žije?
Proč neexistovali žádní očití svědkové ani hmatatelné důkazy o tom, že v bunkru skutečně zahynuli Adolf Hitler a Eva Braunová?
Proč nikdo neprověřil podezření ředitele FBI J. Edgara Hoovera, že Hitler unikl?
Plány, úniková trasa, místa, konkrétní letadla, ponorky, základny a skrýše – to vše při výzkumu autoři sledovali. Odhalují také možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Dunstan a Williams společně podnikli sedmnáct výzkumných výprav do Argentiny a do řady evropských lokalit, které nějak souvisely s pátráním a skutečným osudem Adolfa Hitlera.
Konspirační teorie, která vzbudila vlnu zájmu, otázek i negativních reakcí.

Anotace:
Opravdu zemřel Adolf Hitler v Berlíně roku 1945?
Omyl! Adolf Hitler unikl a zemřel v poklidu v Argentině až v roce 1962. Skutečnost, nebo fikce?
Vojenský historik Simon Dunstan a novinář Gerrard Williams rozvíjejí strhující scénář, který až dosud nebyl nikdy podrobně prozkoumán.
Po pěti letech výzkumu překládají autoři přesvědčivé důkazy a svědectví, z nichž některá byla teprve nedávno odtajněna z bývalých sovětských a dalších vládních archivů.
Konkrétní osoby, místa a data, letadla, ponorky, základny a skrýše. Dunstan a Williams sledují únikovou trasu, kterou podle nich Hitler použil. Odhalují i možnou dohodu s čelními představiteli CIA. Útěk století, který je v rozporu se všeobecně přijímanými dějinami, byl dokonale naplánován.

152 x 228 mm, váz., 392 stran, cena 399,- Kč

O autorech:
Simon Dunstan
Význačný spisovatel, filmař a fotograf v oboru vojenské historie. Napsal padesát knih o řadě témat z druhé světové války a arabsko-izraelských konfliktů stejně jako o bojích ve Vietnamu. Je také autorem a režisérem mnoha dokumentů pro History Channel.

Gerrard Williams
Uznávaný televizní reportér s více než třicetiletou profesionální dráhou, který pracoval pro BBC, Sky News a Reuters a informoval o některých z nejvýznačnějších politických událostí konce dvacátého století včetně válek v Perském zálivu a Bosně nebo tsunami z roku 2004 v Indickém oceánu.

Foto: Nakladatelství Fragment