Michal Petrov – Retro ČS

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná: Michal Petrov – Retro ČS. Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu. Pamatujete na dobu, kdy ani jedna hračka nepocházela z Číny? Zalistujte vzpomínkami a znovu objevte zapomenuté! V nové knize Michala Petrova Retro ČS si připomenete věci, které jsme všichni měli rádi. Věci každodenní spotřeby, rozšířené rituály, slavné značky i věhlasné podniky, doplněné o dobové fotografie. Změny životního stylu uplynulých let a kus vzpomínky pro každého. To je Retro ČS!


Retro ČS není strohým historickým dokumentem, ale ani dalším z řady vyprávění o životě v socialismu, jak je známe z beletrie či z filmových zpracování. Přináší kombinaci obou přístupů, objektivita a věrnost reáliím však převažuje a subjektivní vzpomínky, v nichž autor zapojuje všechny smysly (včetně chuti a vůní), ji oživují a doplňují. Kniha je psána s umem profesionálního žurnalisty, formou čtenářsky přitažlivou, vtipnou a nápaditou.

pevná vazba bez přebalu, 256 stran, cena: 498,- Kč

O autorovi:
Michal Petrov (1965) redaktor Československé i České televize, Českého rozhlasu, českého zpravodajství BBC a časopisu Týden. Spolupodílel se na rozjezdu zpravodajského kanálu ČT24. Od roku 2008 stál za pořadem Retro, který si rychle získal přízeň laických i odborných diváků a v roce 2009 byl oceněn televizní cenou Elsa. Mapování socialistického konzumu se s vášní věnuje i poté, co po čtvrtstoletí opustil svět médií.

Móda síťovek je definitivně zpět. Síťovky jsou skladné, ekologické, stylové a unesou toho opravdu hodně. Pamatujete? V limitované edici je k publikaci Retro ČS přibalena unikátní síťovka Spiderbag s nosností až 200 kg!

Foto: Nakladatelství Jota