Michaela Burdová – Volání sirény – Prokletí

O této autorce jsem již slyšela, a proto jsem byla zvědavá na její tvorbu. Vybrala jsem si novinku, která je kombinací romance a fantasy. Mě z toho vychází hezká pohádka. Musím uznat, že se dobře četla, ale její křivka prožitku byla velmi pohybující se. Jak bych to napsala….. Prostě od začátku až do půl knihy to ve mě nevyvolávalo žádné pocity. Pak se rozjely milostné scény mezi hlavní dvojicí. Musím uznat, že romance byla vylíčena skvěle. A na konci, přestože se děly ošklivé věci, byl popis zrady a pomsty – opět nic, žádné city. Prostě jakoby se nic extra nekonalo. Shrnula bych to. Nebylo to špatné, ale autorka se má pořád co učit a na čem pracovat. Což si myslím, že je dobré hodnocení.


Hlavní hrdinkou je siréna Larissa. Nechce být otrokem moře, ale chce být osobou se svobodnou vůlí. A tak si najde černomága Liama, se kterým udělají dohodu. Ona si ho vezme za manžela a on ji pomocí zaklínadel přemění na živou bytost. Larissa si pomalu zvyká na život na souši. Obden uslyší volání moře. Musí jít k němu a začít zpívat svou lákající píseň, při které dá moři nějakou oběť, kterou přivede její zpěv. Vše zkomplikuje návrat Liamova bratra Derrena. Ten ji nenávidí na první pohled. Larissu udivuje, že ji nějaký muž odolá. Siréna má v sobě odpradávna nenávist k mužům a kouzlo, jež je k ní vábí. Derenn Larissu ignoruje. Probudí v ní ještě větší zájem o něj. Minulost bratrů je velmi smutná, shodou okolností za ní mohou jejich rodiče. Události, jež následují, ukazují jejich propojení a vzájemnou oběť.
Na začátku je prolog ze současnosti. Ten jsem nepochopila vůbec. Jelikož je tento díl první ze dvou. Mám v plánu si přečíst i ten druhý. Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne a co vlastně znamená pro děj zmínka z této doby. Také jsem zvědavá, jak se autorka literárně posune. Když čtu recenze o jejích knihách, slyším chválu, že je každým dílem lepší a lepší. Proto se těším a jsem v očekávání milého překvapení.

Foto: Nakladatelství Fragment