Laura Hillenbrandová – Nezlomný

V nakladatelství Jota vychází reedice knihy z ediční řady Beletrie – Opravdové příběhy: Laura Hillenbrandová – Nezlomný. Knižní předloha stejnojmenného filmu Angeliny Jolie.


Na začátku byl malý kluk rostoucí pro polepšovnu. Louise Zamperiniho ale naštěstí uchvátilo běhání. Z rváče a zlodějíčka se stal běžec, který to roku 1936 dotáhl až na olympiádu v Berlíně. Zdálo se, že ho čeká hvězdná kariéra vrcholového sportovce, jeho plány však překazila válka.
Narukoval k americkému letectvu a jako bombometčík absolvoval mnoho úspěšných letů, než se roku 1943 jeho letoun zřítil do Tichého oceánu. Tři zachránění přes čtyřicet dnů bojovali o přežití v malém člunu uprostřed nekonečné vodní plochy. Jen díky houževnatosti a schopnosti poradit si ve zdánlivě beznadějných situacích dokázal Louis překonat kruté strádání, hlad a žízeň, útoky žraloků i ostřelování z nepřátelského bombardéru. Netušil, že ještě horší chvíle ho teprve čekají. Když konečně spatřili pevninu, padli do zajetí Japonců.
Dva roky prožil v japonských zajateckých táborech, trýzněn hladem, otrockou prací i nelidskými dozorci. Přežil i zajetí, ale z války se vrátil zraněný na těle i na duchu. Muka válečných vzpomínek a nenávisti byla tak strašlivá, že svůj vztek začal utápět v alkoholu. Přece jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění…

O autorovi:
Louis Zamperini (26. ledna 1917 – 2. července 2014) zůstal nezlomný a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a síly lidského ducha. Po válce pravidelně vystupoval se svým programem pro studenty, problémovou mládež i seniory a jako čestný host se účastnil řady sportovních událostí. V padesátých letech vyšla jeho vlastní autobiografie Devil at my Heels (Dutton, 1956). V roce 1998, v den svých 81. narozenin, nesl olympijskou pochodeň na olympiádě v japonském Naganu. 5. února vstupuje do českých kin stejnojmenný film Angeliny Jolie.

Nezlomný
pevná vazba s přebalem, 436 stran, běžná cena: 398 Kč
Originální název: Unbroken
Přeložila: Jaroslava Novotná
Vychází také jako e-kniha

Neuvěřitelný životní příběh Louise Zamperiniho Nezlomný vstoupil do českých kin 5. února 2015.

Nezlomný
USA, 2014, 137 minut
V kinech od: 5. února 2015
Původní název: Unbroken
Režie: Angelina Jolie
Scénář: Ethan Coen, Joel Coen
Hrají: Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garrett Hedlund, Jai Courtney a další
Distribuční společnost: CinemArt
Více infa na: www.cinemart.cz

„Ohromující… Fascinující… Kterékoli z vláken příběhu nové knihy Laury Hillenbrandové by vystačilo na samostatný bestseller. Její styl je tak divoce filmový a události, o kterých vypráví, tak neuvěřitelné, že se ani neodvážíte zdvihnout zrak od knihy.
People

„Úžasné… Hillenbrandová předvedla jedinečnou schopnost nechat příběh ožít a překročit tak stránky knihy.“
Elle

„Jeden z nejpozoruhodnějších příběhů o přežití, který byl kdy zaznamenán.“
Vanity Fair

Foto: Nakladatelství Jota