Království lidí je v nebezpečí, zachránit ho může jen princezna s krví draka

Před pár dny vyšlo v nakladatelství Fragment pokračování příběhu o přátelství lidí a draků. Lidská princezna Elena dospěla a nyní se má stát ozdobou královského dvora. Nebezpečí se ale přibližuje a krátký klid je ohrožen válkou. Podaří se princezně projít zkouškou a odolat temným silám? Pokračování úspěšné jarní novinky Dračí oči – Čarodějka s názvem Černý jezdec odhaluje další část dávného proroctví a tajemství dračí magie!


Druhá kniha mladé autorky Kristiny Hlaváčkové slibuje vše, co by měl fantasy příběh mít – napětí, dobrodružství, tajemné bytosti, kouzla i temné síly. Černý jezdec je prostředním dílem z plánované trilogie Dračí oči. Ústřední postava, princezna Elena z královského rodu, je proroctvím předurčena k tomu, aby se stala vyvolenou ochránkyní. Všechnu svou sílu a magii, která jí byla dána do vínku, se však nejprve musí naučit dobře ovládat. Nyní, když po krátkém klidu hrozí království válka, se chce princezna zúčastnit bojů a pomoci zachránit všechny obyvatele. Podaří se jí odolat temné moci a vrátit se na stranu národů bojující o přežití?
Slavnostní křest knihy Dračí oči – Černý jezdec se uskuteční 1. října 2014 od 17.30 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí za účasti autorky Kristiny Hlaváčkové a kmotry Vandy Hybnerové.

A proč si Kristina Hlaváčková vybrala právě fantasy?
„Fantasy je krásná, zajímavá, zábavná“, říká autorka. „Kromě toho, že mi dovoluje objevovat nové světy, líbí se mi, že obsahuje všechny ostatní žánry obohacené o tajemný magický rozměr. Navíc mám ráda příšerky a magické bytosti.“

Anotace:

Princezna Elena se po osmi letech vrací domů. Život jí komplikují otravný učitel tance a matka, která hodlá dokončit její královskou výchovu. Krátké období spokojeného klidu však začnou narušovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel. Válka je na spadnutí. Armáda Berberů, černých jezdců se zahalenou tváří, se začíná připravovat na boj. Elena touží vyrazit s nimi, ale děvčata přece do války nepatří. Jedině snad… kdyby o tom nikdo nevěděl?
Kolotoč nebezpečí, intrik, zrady a pradávných tajemství čím dál tím víc směřuje Elenu k jejímu předurčenému osudu. Dokáže čarodějka odolat tlaku a rozhodnout se správně? Pomůže kéralským národům k vytouženému míru, nebo se nechá zlákat mocí a uvrhne je do zkázy?

Černý jezdec
145×210 mm, váz., 424 stran, cena: 299,- Kč
Autorka: Kristina Hlaváčková

Ukázka:
Michael sledoval Elenu, která se obratně proplétala mezi stromy za prchající zvěří. Všude okolo byl hlomoz, zvuk pádících kopyt, lámajících se větví, řinčení tětiv. Najednou přitáhla Aškentovi otěže tak, že se vzepjal, a otočila jej opačným směrem. Kůň chvíli tančil a točil se na místě, zatímco okolo něj se řítili další lovci. Něco se dělo. Elena se dívala kamsi mezi koruny stromů. Uslyšel ve své mysli její sprostou nadávku.
„Černý! Kryjte se, všichni pryč!“ zakřičela najednou a vyjela proti proudu všech ostatních. Členové její gardy se jako jeden muž obrátili a vyrazili za ní. V tu chvíli se nad korunami stromů objevilo obrovské černé tělo. Slyšeli svist jeho křídel. Elena se tryskem vzdalovala od skupiny. Černý se po ní otočil. Michael zaklel a pobídl svého koně k rychlejšímu tempu. Černý udělal v letu neohrabanou otočku, zavadil ocasem o strom a shodil ho mezi jezdce. Vyrazil za Elenou. Pro něj to byl slabý jedinec, který se oddělil od stáda…

Foto: Nakladatelství Fragment