Karen Thompsonová Walkerová – Věk zázraků

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Karen Thompsonová Walkerová – Věk zázraků. Rodinné drama na pozadí globální katastrofy. Román, který otřásl vydavatelským světem, vychází v celosvětové premiéře 21. června.


Téma románu je pozoruhodně aktuální ve světle událostí, které se vloni odehrály v Japonsku. Nyní víme, že mohutné zemětřesení, jež zemí otřáslo 11. března 2011, posunulo planetu o několik palců z její osy, čímž se pozemský den o zlomek sekundy zkrátil. V románu Věk zázraků otřese planetou zemětřesení, které však způsobí opačný efekt.
Jedenáctiletá dívka a její rodina se jednou ráno probudí ve svém skromném předměstském domě v Kalifornii a spolu se zbytkem světa zjistí, že rotace zeměkoule se náhle začala zpomalovat. Dny se prodlužují, zprvu o šest minut, pak o dvanáct, potom o čtyřiadvacet. Když se tento jev – známý jako „zpomalování“ – ustálí, dny se prodlouží na osmačtyřicet hodin, gravitace slábne, ptáci přestávají létat a astronauti se ocitají bez pomoci daleko od Země. Na pozadí globální apokalypsy, která se vznáší nad světem, se v knize odvíjí napínavé rodinné drama, dojemná historie pádů a vzestupů dívčina dospívání, bolestný příběh první lásky, to vše překrásně mapující dopady velkých i malých katastrof na životy obyčejných lidí.
Karen Thompsonová Walkerová je absolventkou Kalifornské univerzity v Los Angeles (UCLA) a programu tvůrčího psaní Columbijské univerzity. Je také redaktorkou v nakladatelství Simon & Schuster, kde rediguje beletrii i ostatní literaturu. Narodila se a vyrostla v San Diegu a nyní žije v Brooklynu.

pevná vazba s přebalem / 272 stran / cena 328,- Kč

Nakladatelství Simon & Schuster zvítězilo nad ostatními vydavateli v soutěži o román The Age of Miracles (Věk zázraků), prvotinu Karen Thompsonové Walkerové, v pětikolové aukci, jež došla až k nabídkám v zalepených obálkách. Literární agentka Cathryn Summerhayesová, která smlouvu sjednala, mluví o »nejsoupeřivější aukci, jaké kdy měla příležitost se zúčastnit«. Stejně nadšení byli i mezinárodní vydavatelé: nakladatelství Random House US knihu koupilo za milion dolarů a značné sumy padly i v Itálii, Německu, ve Španělsku a jinde. Podle vydavatelské manažerky nakladatelství Simon & Schuster Suzanne Baboneauové je to »román velkých idejí, ale naprosto nohama na zemi, napsaný křišťálově jasně a v nádherném rytmu«, lidské drama viděné očima dítěte. „Je třeba se nevěřícně zastavit, ale přitom právě teď se člověk podívá z okna a pomyslí si: tohle by se mohlo stát.“

„Zamilovali jsme se do téhle úžasně originální a nádherně napsané knížky a také do její autorky Karen Thompsonové Walkerové.“
Kate Medinová, výkonná viceprezidentka Random House

Věk zázraků provází i další neobvyklá okolnost, vydavatelé se shodli na přesném datu vydání. Bude to 21. červen – nejdelší den v roce.

Foto: Nakladatelství Jota