Karen Marie Moning – Temná horečka

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Karen Marie Moning – Temná horečka. První část pětidílné řady Horečka – série, která vás rozpálí. Svět plný tajemství a záhad, napětí a vášně, těžce definovatelný prostor mezi snem a realitou, současností a dávnými legendami.


Mac je obyčejná holka z malého jižanského města, která se stará především o nehty a dokonalé opálení. Její bezstarostný život ale trvá jen do chvíle, kdy najdou tělo její mrtvé sestry, která jí stačila v hlasové schránce zanechat podivný vzkaz. Ve snaze přijít tajemství na kloub vyráží do Dublinu, kde nachází sestřin rozházený byt a množství stop. Postupně se zaplétá do přediva klamu a lží a zjišťuje, že je stejně jako její mrtvá sestra obdařena zrakem, jímž dokáže nahlédnout do světa, který zůstává ostatním lidem utajen. Zajímá ji jediné: najít knihu, která možná stála její sestru život a může přivodit zkázu celému lidstvu.
Příběh, který nedává vydechnout. A s poslední stranou to nekončí…

O autorce
Karen Marie Moning je autorkou dvanácti úspěšných románů, z nichž mnohé se dostaly na první místo žebříčku nejprodávanějších knih New York Times, a je držitelkou prestižní ceny RITA udělované ve třinácti kategoriích romantické literatury. Její knihy byly přeloženy do jednadvaceti jazyků. Do povědomí se zapsala příběhy ze skotské vysočiny, ale postupně ji začala stále více zajímat keltská mytologie. Žije střídavě v Georgii a na Floridě.
Práva na zfilmování série Horečka zakoupilo studio DreamWorks, první díl vstoupí do kin již v roce 2013.
K vydání se připravují i další díly série Horečka.

„Svůdný mix keltské mytologie a temného nebezpečí okořeněný erotikou.”
Chicago Tribune

brožovaná vazba / 352 stran / cena 298,- Kč

Foto: Nakladatelství Jota