Julianna Baggottová – Čistý

V nakladatelství Jota vychází novinka z ediční řady Pro děti a mládež: Julianna Baggottová – Čistý. Příběh z postapokalyptického světa nejen pro fanoušky Hunger Games.


Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy
a zdeformovaná těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, se Pressia rozhodne pro útěk.
Existují ovšem i takoví, kteří apokalypsu přečkali bez postižení. Čistí. Přežívají v bezpečném úkrytu za zdmi Dómu, který chrání jejich zdravá, uměle zdokonalovaná těla. Jenže Partridge, jehož otec je jedním z nejvlivnějších lidí v Dómu, si připadá izolovaný a osamělý. Jiný. I jeho trápí pocit ztráty – možná proto, že se jeho rodina rozpadla, otec je emocionálně odtažitý, bratr spáchal sebevraždu a matce se do tohoto útočiště vůbec dostat nepodařilo. Takže když zjistí, že jeho matka možná stále ještě žije, rozhodne se Partridge dát svůj život v sázku a uprchnout z Dómu, aby ji našel.

Julianna Baggottová – Čistý
pevná vazba s přebalem, 400 stran, cena: 378,- Kč
Originální název: Pure
Přeložila: Naďa Funioková
Vychází také jako e-kniha.

O autorce:
Kritikou oceňovaná autorka bestsellerů Julianna Baggottová – píšící také pod pseudonymy Bridget Asherová a N. E. Bode – vydala již sedmnáct knih, romány pro dospělé, pro mládež i sbírky poezie. Její poslední román, Čistý, je prvním dílem trilogie, na niž zakoupila společnost Fox 2000 filmová práva. Její romány se dočkaly již více než padesáti zahraničních vydání. Je profesorkou tvůrčího psaní na Floridské státní univerzitě a zakladatelkou neziskové organizace Kids in Need – Books in Deed.

Čistého spálíš a jeho popel vdechneš
Střeva si kolem krku zavěsíš
Vyrveš mu vlasy a provaz si z nich spleteš
Z kostí si polívku navaříš
Raz dva tři, tohleto mu patří
Raz dva tři a Čistí jsme teď my!

„Vedle Čistého připomínají Hunger Games zahradní večírek…”
Self Magazine

„Vysoce očekávaný postapokalyptický hororový román… fascinujícím způsobem mísí strohé, tyranské autoritářství a groteskní anarchii… Baggottová kombinuje brutalitu, občasný suchý humor a silné dialogy do ukázkového díla tohoto subžánru.“
Publisher’s Weekly

Podívejte se na trailer ke knize:

Foto: Nakladatelství Jota