Jon Sutherland, Diane Canwell – Válka v obrazech

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Literatura faktu a military: Jon Sutherland, Diane Canwell – Válka v obrazech. Němečtí parašutisté za druhé světové války. A nechybí ani unikátní fotografie z válečných archivů.


Další kniha z cyklu Válka v obrazech je unikátní svým vhledem do jedné z elitních jednotek Německa za druhé světové války. Obsahuje 125 doposud nepublikovaných fotografií z alba nadrotmistra Wilhelma Plieschena, který sloužil u 7. výsadkářského kulometného praporu. Jeho soukromé fotografie vám dávají fantastickou možnost proniknout do reálného života německých parašutistů během jejich tažení na Krétě, v Rusku či u Monte Cassina. Autoři podnikli rozsáhlý výzkum míst, kde Plieschen bojoval a fotografoval, a snaží se poskytnout co možná nejširší pohled na situace zdokumentované pomocí jedinečných fotografií. Nabízejí vzrušující čtení
o Hitlerových, občas jen stěží srozumitelných misích, do nichž nasazoval právě jednotky parašutistů – například obsazení pevnosti Eben Emael proti obrovské přesile, pokus o zajetí holandské královské rodiny a s tím ztrátu mnoha Wilhelmových přátel. Kniha je skvělým zhodnocením situace z pohledu německého vojáka za 2. světové války a spolu s velmi vzácnými fotografiemi ukazuje doposud neviděnou tvář války.
A 125 doposud nepublikovaných fotografií z prostředí jednotky německých parašutistů je spojeno poutavým příběhem jejich autora, nadrotmistra Wilhelma Plieschena.

brožovaná vazba / 144 stran / cena 328,- Kč

Foto: Nakladatelství Jota